Az utolsó másodpercekben kapott ki a Sapientia hokicsapata Besztercebányán

Dobos László 2024. március 15., 10:42 utolsó módosítás: 2024. március 15., 12:53

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a Sapientia U23 csapata a 2023–2024-es Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) elődöntőjében. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a felvidékiek összesítésben 2:0-ra vezetnek.

A legvégén dőlt el az összecsapás Fotó: Facebook/Sapientia U23

Besztercebányán játszotta le első két elődöntős mérkőzését a Sapientia U23 az Európai Egyetemi Jégkorong Ligában. A székelyföldi gárda szerdán este 6–2-es vereséget szenvedett, csütörtökön este azonban szoros mérkőzést játszott.

A hazaiak az első játékrészben vezetéshez jutottak, a székelyföldiek a meccs közepén egyenlítettek, és úgy tűnt, hogy a ráadásban dől majd el az összecsapás. Egy másodperccel a rendes játékidő vége előtt azonban a hazaiak újra betaláltak, és megnyerték a találkozót.

Fotó: Facebook/Sapientia U23

A három nyert mérkőzésig tartó sorozat Csíkkarcfalván folytatódik, a harmadik összecsapást március 20-án, szerdán 18 óra 30 perctől játsszák le, és ha szükséges a negyediket másnap, csütörtökön, szintén 18.30-tól rendezik.

A másik ágon a Trencsényi Gladiators és a Nyitrai Philosophers harcol a döntőbe jutásért, ennek a párharcnak az első két mérkőzését március 16-án és 17-én rendezik.

Európai Egyetemi Jégkorong Liga, elődöntő, második mérkőzés:

Besztercebányai UMB Hockey Team–Sapientia 2–1 (1–0, 0–1, 1–0).

Gólszerzők: Jakub Slivka (7.) és Richard Novodomec (60.), illetve Pratt Stetson (34.).

A 2023–2024-es Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) keleti divíziójának mezőnye

Lengyelországból: UHT Sabers Oświęcim (Cavalry Captain Witold Pilecki State University of Małopolska in Oświęcim).

Romániából: Sapientia U23 (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem).

Szlovákiából: Kassai Spartacus (Technical University of Kosice, Pavol Jozef Safarik University in Kosice, The University of Veterinary Medicine and Pharmacy in Kosice); Trencsényi Gladiators (Alexander Dubček University of Trenčín, Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle); Besztercebányai UMB Hockey Team (Matej Bel University in Banska Bystrica); Nyitrai Philosophers (Constantine the Philosopher University in Nitra) és Zsolnai HC Uniza (University of Zilina).

Magyarországról: Győri UNI ETO (Győri Egyetem).