Az UTE kapusa volt a hős, a GYHK elveszítette a csúcsrangadót

Gergely Imre 2023. november 23., 22:26 utolsó módosítás: 2023. november 23., 22:32

Vereséggel kezdte magyarországi túráját a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Ligában, pedig a meccs nagyobb részében dominált. Rajna azonban most is remekelt és az UTE otthon tartotta a pontokat.

Hiába minden igyekezet, a GYHK nem győzött az Újpest ellen. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az első hat percből négyet emberhátrányban töltött a GYHK Dalhuisen és DiDiomete kiállítása miatt, de igazából nem okozott veszélyt az UTE nyomása, jól védekezett a Szilassy legénység, és a sérült Rinnét helyettesítő Demeter is tette a dolgát.

Amint ez a periódus lejárt rögtön vezetést szereztek a piros-fehérek: három gyergyói támadó ugrott ki egyszerre, és a középen korcsolyázó Császár egy csel után mattolta Rajnát (0–1). A gól után is lendületben maradt az Erste Liga címvédő, több nagy helyzet alakult ki a hazaiak ketrecénél, gól azonban már nem esett a szünetig.

A második 20 percben amikor teljes létszámban szerepeltek a felek, borult fel a pálya, Rajna egymás után hárította a gyergyói ziccereket. Azonban jött újabb két gyergyói kiállítás és mindkettőt kihasználták a lilák, így megfordult az állás (2–1).

A harmad végén pedig DiDiomete 5 perc + végleges kiállást kapott egy ütközés után, ráadásul a szünet után Franyó nagy lövése akadt be Demeter mellett, így már kettővel vezettek a hazaiak (3–1).

Ebből még Sylvestre faragni tudott, de rögtön utána Tiala belőtte a negyedik újpesti gólt, ami egyben a 4–2-es végeredményt is beállította.

Megjegyzendő, hogy a GYHK egy másodpercet sem játszhatott emberelőnyben. A gyergyóiak számára a valószínűleg nem is a vereség jelenti most a legnagyobb problémát, hanem az, hogy miután vasárnap Rinne megsérült, most Demeter is fájdalmak közepette hagyta el a jeget. A GYHK most csak Mag Örsre számíthat a következő meccseken.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
UTE–Gyergyói Hoki Klub 4–2 (0–1, 2–0, 2–1)
Gólszerzők: Kiss Patrik (28. perc), Kovács Alex (38.), Franyó Krisztián (43.), Tero Tiala (56.), illetve Császár Hunor (8.), Sébastien Sylvestre (55.)