Az észtek ellen született meg a romániai női hokiválogatott első győzelme

Gergely Imre 2023. április 08., 10:36

Negyven percig 0–0 volt az állás, de végül 4–0-ra nyert Románia női jégkorong-válogatottja pénteken este Észtország ellen. Ezzel megvan az együttes első sikere a brassói divízió III/A világbajnokságon.

Az utolsó harmad elején négy találattal eldöntötték a párharcot a hazaiak Fotó: Román Jégkorong Szövetség

Nagy nyomás alatt volt a balti állam válogatottjának kapuja az első két harmadban is, de a korong sehogy sem jutott túl Uljana Jeggi kapuson, és a hazai oldalon Nadina Niciu is védte az észt próbálkozásokat.

A gólcsend rögtön a harmadik játékrész elején megszakadt, Ioana Barbul volt eredményes és ezzel egy lélektani gát is átszakadt a jelek szerint, hiszen innen hét percen belül még hármat lőttek a házigazdák. Ezzel a végeredmény is kialakult, hiszen a végéig már nem változott újra az állás.

Románia női válogatottja tehát három vereség után megszerezte az első győzelmét a vébén. A pénteki játéknapon továbbá Ukrajna 10–3-ra nyert Bulgária ellen, Litvánia pedig szétlövésben 5–4-re múlta felül Hongkong csapatát.

A világbajnokság utolsó játéknapján, vasárnap 13 órától Hongkong–Észtország, 16.30-tól Ukrajna–Litvánia, 20 órától pedig Románia–Bulgária mérkőzéseket rendeznek.