Nagy nyomás alatt volt a balti állam válogatottjának kapuja az első két harmadban is, de a korong sehogy sem jutott túl Uljana Jeggi kapuson, és a hazai oldalon Nadina Niciu is védte az észt próbálkozásokat.
A gólcsend rögtön a harmadik játékrész elején megszakadt, Ioana Barbul volt eredményes és ezzel egy lélektani gát is átszakadt a jelek szerint, hiszen innen hét percen belül még hármat lőttek a házigazdák. Ezzel a végeredmény is kialakult, hiszen a végéig már nem változott újra az állás.
Románia női válogatottja tehát három vereség után megszerezte az első győzelmét a vébén. A pénteki játéknapon továbbá Ukrajna 10–3-ra nyert Bulgária ellen, Litvánia pedig szétlövésben 5–4-re múlta felül Hongkong csapatát.
A világbajnokság utolsó játéknapján, vasárnap 13 órától Hongkong–Észtország, 16.30-tól Ukrajna–Litvánia, 20 órától pedig Románia–Bulgária mérkőzéseket rendeznek.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
Életveszélyes fenyegetést kapott egy magyarországi előadó, ezért lemondta székelyföldi koncertjét. A botrány túlmutat Majkán, és a magyar közélet nagyon aggasztó állapotairól árulkodik.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!