Az első szünet után magasabb fordulatszámra kapcsolt a gyergyói hokigép

Gergely Imre 2024. február 24., 21:42 utolsó módosítás: 2024. február 24., 22:32

Lassan pörgött fel a Gyergyói Hoki Klub motorja, de aztán simán célba ért a DEAC elleni szombati Erste Liga mérkőzésen, és újabb három pontot gyűjtött.

Újabb három pontot gyűjtött a GYHK Fotó: Suciu Cristian

Szilassy Zoltán vezetőedző korábbi hasonlatával élve, az elején valahol Borzont és Gyergyóalfalu között ragadt a GYHK járműve, a piros-fehérek ugyanis az első harmad derekáig nem nagyon tudtak lendületet venni. Helyzetek ugyan voltak, de Gönczi nagy formát mutatott a vendégek kapujában. A debreceniek álltak közelebb a gólhoz, de csak egy csengő kapuvasig jutottak.

A szünet után már magasabb sebességre tudott kapcsolni a házigazda, de a gépezetben porszemcsék lehettek, mert sehogy sem akart a korong a debreceni ketrecbe kerülni. És a semmiből egy kontrából Bucskin a DEAC-nak szerzett vezetést. De szinte azonnal újra döntetlen lett az állás, Bodó robbant be középre és közelről mattolta Gönczit. A gyergyóiak második emberelőnye pedig meghozta a második gólt is, szintén Bodó lövése révén.

Fotó: Suciu Cristian

A záró játékrészben már simán működött a gépezet. Bodó újabb gólja mesterhármas fokozatba tette a motort, majd Vincze Péter duplázott. Az úton volt még egy döccenő, Novotny szépített (a piros-fehér gép ekkor érhetett a városba), aztán Dalhuisen találata állította be a 6–2-es végeredményt.

A gyergyói jármű egyébként a „közlekedési szabályokat” 56. percig minden tekintetben betartotta, ekkor azonban egymás után két büntetést is kapott a csapat, de ezeket gond nélkül védekezte ki. Tovább növelte így a győzelmi sorozatát a GYHK, vasárnap a Dunaújváros ellen folytathatja.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Debreceni EAC 6–2 (0–0, 2–1, 4–1).
Gólszerzők: Chris Bodó (32., 36. és 43. perc), Vincze Péter (47., 51.), Mike Dalhuisen (56.) illetve Mihail Bucskin (31.) Dominik Novotny (52.).