Hirdetés

Az első pihenőkor a Steaua vezetett, a végén a Sportklub örülhetett

Ezt a meccset behúzta a csíkszeredai hokicsapat
Fotó: Veres Nándor

Nagyot küzdött kedden este a címvédő Csíkszeredai Sportklub jégkorong együttese a Bukaresti Steaua otthonában. A székelyföldiek végig szoros mérkőzésen hátrányból fordítva győztek.

Hazai góllal kezdődött a találkozó az Ilfov megyei Otopeni-ben, az Allianz-Țiriac Arenában, ahol a Steaua már a 3. percben betalált a csíki kapuba (1–0).

Hirdetés

Hiába támadott többet, lőtt többet kapura a Sportklub, az első húsz percben egyszer sem tudták legyőzni Adorján Örsöt, a Steaua kapusát.

A második játékrész közepén emberelőnybe került a csíkszeredai együttes, tíz másodperc alatt gólt is ütöttek, a finn idegenlégiós Niko Mikkola találatával a vendégek kiegyenlítettek (1–1). Még a második szünet előtt a Steaua rohamozott úgy, hogy a Sportklub emberhátrányban volt. Ez átnyúlt a harmadik játékrészre is, de a székelyföldiek bravúrosan kivédekezték.

A 45. percben Sofron passzából, Jevgenyij Szkacskov találatával előnybe került a Sportklub (1–2). Három percre rá a csíkiak úgy lőttek gólt, hogy emberhátrányban korongot szereztek, az ellentámadást Becze Tihamér értékesítette (1–3).

A kétgólos előnyt őrizni tudta a Sportklub, a címvédő így életben tartotta esélyeit arra, hogy az alapszakaszban az első három között végezzen, és egyenes ágon elődöntőbe kerüljön.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Bukaresti Steaua–Csíkszeredai Sportklub 1–3 (1–0, 0–1, 0–2).
Gólszerzők: Andrei Filip (3.), illetve Niko Mikkola (30.), Jevgenyij Szkacskov (45.) és Becze Tihamér (48.).
Kapura lövések: 28–32.
Büntetőpercek: 4–8.
Játékvezetők: Cristian Filip és Gabriel Radu, illetve Andrieș Gheorghieș és Andrei Ștefan.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Cătălin Capșa (kapusok) – Timur Raszulov, Orbán Szilárd, Danyil Martyinov, Andrej Mihnyov, Anton Ruban (első sor), Roman Alekszejev, Andrei Grabari-Diaconescu, Mihai Georgescu, Andrei Filip, Alekszandr Vasziljev (második sor), Andrei Gerasimov, Boldizsár Cristian, Robert Timaru, Péter Zsolt, Csergő Hunor (harmadik sor), Florin Creangă, Călin Lupașcu, Adrian Irimia, Görbe Tivadar, Rareș Nedelcu (negyedik sor).
Csíkszeredai Sportklub: Makszim Szamankov, Simó Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Nichiolas Schaus, Sofron István, Jevgenyij Szkacskov, Ilja Krikunov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Becze Tihamér, Rokaly Szilárd, Cody Milan (második sor), Ferencz-Csibi Róbert, Jakov Szeleznyov, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (harmadik sor), Farkas Tamás, Láday Tamás, Fodor Csanád, Péter Andor, Rokaly Norbert (negyedik sor).

A további program

Szombaton: 18.30 órától Galaci CSM–Bukaresti Steaua.
Vasárnap: 18.30 órától Galaci CSM–Bukaresti Steaua.

Romániai bajnokság, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Bukaresti Steaua Steaua
22
16
2
0
4
125-55
52
2
Gyergyói Hoki Klub GYHK
22
15
1
3
3
122-57
50
3
Brassói Corona Brassó
21
14
2
0
5
108-49
46
4
Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok
28
12
1
2
13
141-85
40
5
Galaci CSM Galac
22
11
1
3
7
164-95
38
6
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
22
12
1
0
9
117-73
38
7
Sapientia U23 Sapientia
23
4
0
0
19
51-116
12
8
Sportul Studențesc Sportul
24
0
0
0
24
45-343
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási meglepetés a kupában, a Steaua legyűrte a gyergyóiakat

Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.

Megtáltosodott az UTÁ-nál a Sepsi OSK volt támadója

Sorra rúgja a kulcsfontosságú gólokat az Aradi UTA színeiben Marius Coman, aki a Sepsi OSK-nál jóval gyengébb mutatókkal rendelkezett.

Székelyhon

Korodi Attila: elfogadhatatlan, hogy az AUR szervezzen tüntetést Csíkszeredában

Elfogadhatatlan, hogy Csíkszeredában egy szélsőséges párt szervezzen tüntetést, embereket mozgatva, feszültséget szítva – jelezte rövid bejegyzésében Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, az AUR pártra utalva.

`
Krónika

Kolumbán Vilmos: az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből

Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.

Krónika

Víz és csatornázás nincs, de a polgármester helikopterrel furikázik az egyik erdélyi faluban

Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.

Főtér

A rablóállam esete a védtelen állampolgárokkal és a jogállamiság illúziójával

A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.

Ez is érdekelheti

A legvégére maradt a döntés, a Sportklub visszavágott az Ágyúsoknak

Jó iramú, fordulatos meccsen szerzett fontos három pontot a Csíkszeredai Sportklub a felnőtt román jégkorongbajnokságban a kézdivásárhelyi Deme László műjégpályán a Háromszéki Ágyúsok vendégeként, ezzel nagy lépést tett a négyes döntőbe jutás felé.

Három évvel hosszabbított a finn hátvéd a Gyergyói HK-val

Szezon közben is zajlik a csapatépítés a GYHK-nál, további három szezonra szóló szerződést kötöttek Konsta Mesikammennel, így a 30 éves finn hátvéd a következő idényekben is a piros-fehérek játékosa marad.

Gólzáporos meccsen maradt alul a Sportklub az Ágyúsok ellen

Végig hátrányban hokizott, végül 5–4-re kapott ki kedd este a Csíkszeredai Sportklub a Háromszéki Ágyúsoktól a felnőtt román jégkorongbajnokság középszakaszának felsőházi mérkőzésén.

Hosszabbításban nyert Bukarestben a Háromszéki Ágyúsok

Kiegyenlített mérkőzésen, hosszabbításban győzte le szombat este a Háromszéki Ágyúsok a Bukaresti Red Hawks együttesét a román jégkorongbajnokság középszakaszában.

Másodjára nem jött össze, a Steaua visszavágott a Sapientiának

Sokáig meccsben volt a Sapientia U23 csapata, de az utolsó harmadban nyújtott céltudatos játékának köszönhetően a Bukaresti Steaua diadalmaskodott szombat este a román jégkorongbajnokság alsóházi rájátszásában.

Óriásit fordított, legyőzte a Steauát a Sapientia U23

Háromgólos hátrányt dolgozott le, majd a ráadásban két pontot otthon tartott a Sapientia U23 csapata a Bukaresti Steaua ellen a román jégkorongbajnokság alsóházi rájátszásában.

Több alapembere nélkül is nyerni tudott Bukarestben a Csíkszeredai Sportklub

Magabiztos győzelmet aratott Bukarestben a Sportklub a román jégkorong-bajnokságban. A csíkszeredai együttes a második és harmadik harmadban döntötte el a Berceni Arénában rendezett kedd esti összecsapást.

A Corona nem osztott lapot az Ágyúsoknak, simán nyert Kézdivásárhelyen

Az elejétől a végéig kézben tartotta a Brassói Corona a kedd esti meccset. A Deme László Műjégpályáról megérdemelten vitte el a pontokat a Háromszéki Ágyúsok ellen a román hokibajnokság középszakaszában.

Értékes három pontot szerzett a Háromszéki Ágyúsok a fővárosban

Egy felső- és két alsóházi mérkőzéssel folytatódott szombaton a román felnőtt férfi jégkorongbajnokság középszakasza. A Háromszéki Ágyúsok három góllal győztek Bukarestben.

Gólzápor a fővárosban, Galacon nyert a Sapientia

Két mérkőzést rendeztek péntek este a felnőtt román jégkorongbajnokság alsóházában: a Sapientia U23 magabiztos győzelmet aratott Galacon, míg Bukarestben a Steaua kiütéses sikert ért el a Sportul Studențesc ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!