Az első pihenőkor a Steaua vezetett, a végén a Sportklub örülhetett

Dobos László 2023. január 10., 21:13 utolsó módosítás: 2023. január 10., 22:18

Nagyot küzdött kedden este a címvédő Csíkszeredai Sportklub jégkorong együttese a Bukaresti Steaua otthonában. A székelyföldiek végig szoros mérkőzésen hátrányból fordítva győztek.

Ezt a meccset behúzta a csíkszeredai hokicsapat Fotó: Veres Nándor

Hazai góllal kezdődött a találkozó az Ilfov megyei Otopeni-ben, az Allianz-Țiriac Arenában, ahol a Steaua már a 3. percben betalált a csíki kapuba (1–0).

Hiába támadott többet, lőtt többet kapura a Sportklub, az első húsz percben egyszer sem tudták legyőzni Adorján Örsöt, a Steaua kapusát.

A második játékrész közepén emberelőnybe került a csíkszeredai együttes, tíz másodperc alatt gólt is ütöttek, a finn idegenlégiós Niko Mikkola találatával a vendégek kiegyenlítettek (1–1). Még a második szünet előtt a Steaua rohamozott úgy, hogy a Sportklub emberhátrányban volt. Ez átnyúlt a harmadik játékrészre is, de a székelyföldiek bravúrosan kivédekezték.

A 45. percben Sofron passzából, Jevgenyij Szkacskov találatával előnybe került a Sportklub (1–2). Három percre rá a csíkiak úgy lőttek gólt, hogy emberhátrányban korongot szereztek, az ellentámadást Becze Tihamér értékesítette (1–3).

A kétgólos előnyt őrizni tudta a Sportklub, a címvédő így életben tartotta esélyeit arra, hogy az alapszakaszban az első három között végezzen, és egyenes ágon elődöntőbe kerüljön.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Bukaresti Steaua–Csíkszeredai Sportklub 1–3 (1–0, 0–1, 0–2).
Gólszerzők: Andrei Filip (3.), illetve Niko Mikkola (30.), Jevgenyij Szkacskov (45.) és Becze Tihamér (48.).
Kapura lövések: 28–32.
Büntetőpercek: 4–8.
Játékvezetők: Cristian Filip és Gabriel Radu, illetve Andrieș Gheorghieș és Andrei Ștefan.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Cătălin Capșa (kapusok) – Timur Raszulov, Orbán Szilárd, Danyil Martyinov, Andrej Mihnyov, Anton Ruban (első sor), Roman Alekszejev, Andrei Grabari-Diaconescu, Mihai Georgescu, Andrei Filip, Alekszandr Vasziljev (második sor), Andrei Gerasimov, Boldizsár Cristian, Robert Timaru, Péter Zsolt, Csergő Hunor (harmadik sor), Florin Creangă, Călin Lupașcu, Adrian Irimia, Görbe Tivadar, Rareș Nedelcu (negyedik sor).
Csíkszeredai Sportklub: Makszim Szamankov, Simó Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Nichiolas Schaus, Sofron István, Jevgenyij Szkacskov, Ilja Krikunov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Becze Tihamér, Rokaly Szilárd, Cody Milan (második sor), Ferencz-Csibi Róbert, Jakov Szeleznyov, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (harmadik sor), Farkas Tamás, Láday Tamás, Fodor Csanád, Péter Andor, Rokaly Norbert (negyedik sor).