A torna első két helyén tehát az észak-amerikai csapatok végeztek, a dobogó legalsó fokára Szlovákia állhatott, a negyedik lett – kellemes meglepetésre – a székelyföldi játékosokra épülő romániai együttes.
A magyar csapat az utolsó pozícióban zárt, náluk érződött, hogy nem volt közös felkészülésük. Szakvezetésük szerint egy U20-as B csapattal érkeztek, a játékosok többsége 2004-es születésű volt.
A helyosztók eredményei
A 7. helyért: Csehország–Magyarország 2–1 – hosszabbítás után (0–0, 1–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Martin Simacek (34.) és Pavel Svejda (65.), illetve Csíki Hunor (46.).
Az 5. helyért: Lengyelország–Svédország 4–2 (0–1, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: Jakub Slusarczyk (32., 52. és 60.), Michal Kusak (47.), illetve Max Wedjesjö (6. és 27.).
A 3. helyért: Szlovákia–Románia 5–0 (0–0, 2–0, 3–0).
Gólszerzők: Richard Novodomec (21.), Marcel Škvarka (29. és 58.), Matúš Trenčan (47.) és Adam Stránský (56.).
A döntőben: Egyesült Államok–Kanada 4–0 (2–0, 0–0, 2–0).
Gólszerzők: Christian Kadolph (11.), Alex Polter (18.), Roman Kraemer (46.) és Jay Buchholz (60.).
A végeredmény:
1. Egyesült Államok,
2. Kanada,
3. Szlovákia,
4. Románia,
5. Lengyelország,
6. Svédország,
7. Csehország,
8. Magyarország.
Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.
Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!