Az Ágyúsok csak megszorongatni tudták a Steauát

Dobos László 2024. október 12., 23:16

Egymást követően két estén játszott egymás ellen jégkorongmérkőzést a Bukaresti Steaua és a Háromszéki Ágyúsok. A pénteki esti kupameccsen a bukarestiek négy, a szombat esti bajnokin két góllal bizonyultak jobbnak a székelyföldi együttesnél.

Az elején ellépett a Steaua, nem lehetett utolérni. Korábbi felvétel Fotó: Szász Adorján/GYHK

A péntek esti Bukaresti Steaua–Háromszéki Ágyúsok Román Kupa mérkőzést Otpeni-ben rendezték, a szombat késő esti bajnokit pedig a nyáron felavatott Berceni Arénában.

Nagyon hasonlított egymásra a két mérkőzés, mindkét találkozón a házigazda katonacsapat a mérkőzés elején jelentős előnyre tett szert, és hiába játszott jobban a hajrában a háromszéki alakulat, erejéből csak a szépítésre futotta.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Bukaresti Steaua–Háromszéki Ágyúsok 4–1 (1–0, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Buda Gábor (16. és 35.), Adrian Irimia (35.) és Robert Timaru (57.), illetve Horváth Pál (51.).ű
Kapura lövések: 33–33. Büntetőpercek: 37–15 (ebből a bukaresti Andrei Vasilenek 5+20 perc fegyelmi, a háromszéki Ferencz Szilárdnak pedig 5 perc fegyelmi). Játékvezetők: André Attila és Sikó Szilárd Levente, illetve Kőszegi Kálmán és Flaviu Chinde.

Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs (kapusok) – Dominik Tejnor, Tódor Csaba, Lauris Bajaruns, Mihai Georgescu, Aleksands Novikovs (első sor); Andrei Grabari-Diaconescu, Raul Jakob, Andrei Vasile, Mircea Constantin, Robert Timaru (második sor); Orbán Szilárd, Florin Creangă, Buda Gábor, Adrian Irimia, Andrei Filip (harmadik sor); Georgi Agafonov, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu (negyedik sor). Stáb: Ioan Timaru (vezetőedző), Răzvan Lupașcu (másodedző), Dănuț Șora (fizioterapeuta), Jan Stanciu (felszerelés menedzser).

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, László Hunor, Görbe Tivadar (harmadik sor); István Sándor, Barkó Gergely (negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.

Gólzápor Galacon

Az bukaresti egyetem csapata Galacon vendégszerepelt, ahol ezúttal sem úszta meg a kétszámjegyű vereséget.

Az eredmény: Galaci CSM–Bukaresti Sportul Studențesc 17–1 (4–0, 7–0, 6–1).
Gólszerzők: Egidijus Binkulis és Bănceanu Levente 3-3, Hildebrand Szabolcs, Lukas Zukauskas és Boldizsár Cristian 2-2, Luka Zorko, Danalizi Vilmos Gergő, Remus Gheorghe és Szőcs Attila, illetve Marius Mărcuș. Kapura lövések: 72–27. Büntetőpercek: 6–8. Játékvezetők: Andrieș Gheorghieș és Gabriel Radu, illetve Vlad Meca és Szabó László.