A finálé első felvonása már az elejétől igazolta a várakozásokat: kemény, fizikális és nagy tempójú mérkőzést játszott egymással a két együttes. A Corona többször is vezetést szerzett, ám végül nem tudta lezárni a találkozót, a GYHK pedig hosszabbításban döntött.
Matthew Myers, a brassóiak társvezetőedzője elismerően beszélt csapata teljesítményéről.
„A srácok elképesztően játszottak, felvettük a versenyt egy nagyon erős ellenféllel, amely ráadásul hosszabb pihenőből érkezett” – magyarázta a tapasztalt szakember.
Kiemelte, hogy fizikális és intenzív összecsapásra készültek, így nem érte meglepetés őket.
– értékelt Myers. Hozzátette, hogy ezekből a hibákból nagyon gyorsan tanulniuk kell.
A gyergyóiak trénere, Szilassy Zoltán szerint csapata nem kezdett jól, de a mérkőzés második felére sikerült feljavulniuk.
„Nagyon kemény meccs volt, és a ráadás miatt a szokásosnál is hosszabb. Nem tetszett az eleje, túl passzívan játszottunk, márpedig egy döntőben ez nem fér bele. El kell venni az ellenfél idejét és területét, ebben nem voltunk elég jók” – fogalmazott a szakember.
Ezt követően viszont csapatát dicsérte, miszerint a mérkőzés második felére már feljavult a teljesítmény és kontrollálták a játékot. „Kevés lehetőséget engedtük emiatt az ellenfélnek, ez külön tetszett” – mutatott rá Szilassy.
A vezetőedző kiemelte, hogy a hosszabbításban már az a játék valósult meg, amit látni szeretne csapatától.
Természetesen örülünk, de ez még csak az első lépés. Pihennünk kell, regenerálódni, és pénteken jobbnak kell lennünk” – tette hozzá a szakember.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!