Szoros mérkőzéseket hozott az Erste Liga negyeddöntőinek második játéknapja. A Brassói Corona hazai pályán hosszabbítás után 4–3-ra győzte le a FEHA19 Székesfehérvárt, így 2:0-ra vezet a párharcban.
Matthew Myers, a brassóiak társedzője szerint előre számítottak a nehéz összecsapásra.
Mint fogalmazott, az ellenfél fiatal, jól korcsolyázó csapat, amely végig megnehezítette a dolgukat. „Kitartottunk fejben, és a hosszabbításban sikerült megcsinálnunk a szükséges dolgokat a győzelemhez” – értékelt Myers, hozzátéve, hogy bár elégedettek az eredménnyel, van még miben javulniuk.
A fehérváriakat irányító Tokaji Viktor úgy véli, csapata sokat fejlődött az előző idényhez képest, és a vereség ellenére is látta a pozitív jeleket. Kiemelte, hogy játékosai végig küzdöttek és megmutatták karakterüket, a párharc pedig még korántsem dőlt el. Szerinte hazai pályán még nehezebb mérkőzések várnak az ellenfélre.
Debrecenben a DEAC 4–2-re legyőzte a DVTK Jegesmedvéket, így 1:1-re alakította a párharc állását. A hazaiak vezetőedzője, Vaszjunyin Artyom szerint a gyors kezdés kulcsfontosságú volt: az első harmadban megszerzett kétgólos előny, valamint a második játékrész végén szerzett találatok alapozták meg a sikert.
A miskolciakat vezető Láda Balázs elsősorban a fegyelmezetlenséget emelte ki, hiszen csapata összesen 37 perc kiállítást szedett össze.
Úgy vélte, a sok ki nem kényszerített hiba és az elveszített korongok is hozzájárultak a vereséghez, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a játékosok nem adták fel.
Újpesten a BJA HC 4–1-re nyert az UTE ellen, így ebben a párharcban is 1:1 az állás. Jason Morgan, az újpestiek vezetőedzője úgy látta, az első két harmadban csapata közelebb állt a vezetéshez, de a nagy helyzeteket nem tudták gólra váltani. Szerinte ezek a mérkőzések apró részleteken múlnak, ezúttal az ellenfél bizonyult hatékonyabbnak.
A BJA HC szakvezetője, Kangyal Balázs kiemelte, hogy a rájátszás elsősorban mentális kérdés. Elmondása szerint a csapat eleinte még érezte az előző napi vereség hatását, de a harmadik harmadban sikerült áttörniük és döntő fölénybe kerülniük.
A Gyergyói Hoki Klub a második meccsen is legyőzte a Csíkszeredai Sportklubot.
Az Erste Liga negyeddöntőinek következő mérkőzéseit szombaton rendezik.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Megszakadt a Sepsi OSK hosszú veretlenségi sorozata a labdarúgó 2. Ligában, de nemcsak az eredmény kavart hullámokat: a lefújás után kemény szavak hangzottak el mindkét oldalon, az edzők nem fogták vissza magukat.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!