A túlórára készülődtek, amikor az Ágyúsok belőtték

Gergely Imre 2023. január 21., 21:10

Az 59. percig döntetlen volt az állás a Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM mérkőzésen, de a lehető legjobb pillanatban másodszor is betaláltak a hazaiak, majd üres kapus gólt lőve 3 pontot szereztek a romániai jégkorong bajnokságban.

Maximális pontszámot szállítottak Fotó: Veres Nándor

Az első húsz percben háromszor került emberelőnybe a háromszéki együttes a szombat délutáni találkozók, megvoltak a helyzetek, hogy az eredményjelzőn is előnybe kerüljenek, de a gólok elmaradtak, ellenben a galaciak egy lehetőségüket kihasználták. Így Sabanov góljával a vendégek vezettek az első szünetben.

A középső játékrész elején gyorsan egyenlítettek az Ágyúsok, egy remek támadás végén Róth volt az ítéletvégrehajtó (1–1).

Ezt követően hullámzó játékot láthatott a kézdivásárhelyi közönség, helyzetek voltak mindkét kapu előtt, de László és Onodi is tette a dolgát.

Az utolsó 20 percben mindkét csapat inkább a védekezésre koncentrált, nem nagyon adtak esélyeket az ellenfélnek, úgy tűnt hosszabbítás következik, amikor emberelőnyben, másfél perccel a vége előtt Molnár Zsombor lövése beakadt a galaciak ketrecébe.

A vendégeknek ezután kockáztatniuk kellett, lehozták a kapust, de ez nem jött be. Molnár Zoltán üres kapus gólja eldöntötte a meccset a hazai szurkolók örömére.

A két együttes vasárnap este újra összecsap.

Romániai jégkorong bajnokság alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM 3–1 (0–1, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Róth Zoltán (22.), Molnár Zsombor (59.), Molnár Zoltán (60.) illetve Mikhail Sabanov (16.).