Az első húsz percben háromszor került emberelőnybe a háromszéki együttes a szombat délutáni találkozók, megvoltak a helyzetek, hogy az eredményjelzőn is előnybe kerüljenek, de a gólok elmaradtak, ellenben a galaciak egy lehetőségüket kihasználták. Így Sabanov góljával a vendégek vezettek az első szünetben.
A középső játékrész elején gyorsan egyenlítettek az Ágyúsok, egy remek támadás végén Róth volt az ítéletvégrehajtó (1–1).
Ezt követően hullámzó játékot láthatott a kézdivásárhelyi közönség, helyzetek voltak mindkét kapu előtt, de László és Onodi is tette a dolgát.
Az utolsó 20 percben mindkét csapat inkább a védekezésre koncentrált, nem nagyon adtak esélyeket az ellenfélnek, úgy tűnt hosszabbítás következik, amikor emberelőnyben, másfél perccel a vége előtt Molnár Zsombor lövése beakadt a galaciak ketrecébe.
A vendégeknek ezután kockáztatniuk kellett, lehozták a kapust, de ez nem jött be. Molnár Zoltán üres kapus gólja eldöntötte a meccset a hazai szurkolók örömére.
A két együttes vasárnap este újra összecsap.
Romániai jégkorong bajnokság alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM 3–1 (0–1, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Róth Zoltán (22.), Molnár Zsombor (59.), Molnár Zoltán (60.) illetve Mikhail Sabanov (16.).
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bukaresti Steaua Steaua | 22 | 16 | 2 | 0 | 4 | 125-55 | 52 |
2 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 22 | 15 | 1 | 3 | 3 | 122-57 | 50 |
3 | Brassói Corona Brassó | 21 | 14 | 2 | 0 | 5 | 108-49 | 46 |
4 | Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok | 28 | 12 | 1 | 2 | 13 | 141-85 | 40 |
5 | Galaci CSM Galac | 22 | 11 | 1 | 3 | 7 | 164-95 | 38 |
6 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 22 | 12 | 1 | 0 | 9 | 117-73 | 38 |
7 | Sapientia U23 Sapientia | 23 | 4 | 0 | 0 | 19 | 51-116 | 12 |
8 | Sportul Studențesc Sportul | 24 | 0 | 0 | 0 | 24 | 45-343 | 0 |
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!