A magyarok a spanyolok elleni 7-3-as győzelemmel, míg a litvánok a japánokkal szembeni 4-6-os vereséggel kezdték a selejtezőt.
A vendégek ezúttal a kilencedik percben 13 másodperc alatt értékesítették az emberelőnyüket, viszont erre pazarul reagált a házigazda: Galló Vilmos szűk két perc alatt egyenlített, majd kevéssel ezután Terbócs István passzolt remek ütemben Mihály Ákos elé, aki kapásból nagy gólt lőtt. Újabb három perc múlva Nemes Márton közelről nem hibázott, ám később kiállították. Ahogy visszatért, jött az újabb magyar találat: Erdély Csanád a kapu mögé bevitt koronggal elcsalta a rövid sarokról a kapus Elvinas Karlát, Hári Jánosnak pedig nem volt nehéz dolga a félig üres kapuba lőnie.
A második harmad is nyomasztó hazai mezőnyfölényt hozott, ám újabb gól nem született, pedig 18-8 volt ebben a szakaszban a kapura lövési arány.
A záró játékrészben Hári iramodott meg, átment a védelmen, és pimasz gólt szerzett. Az 55. percben Hári aztán emberelőnyben még egy gólpasszt kiosztott, Sofron István bombázott a léc alá, nem sokkal később pedig Kiss Roland távolról állította be a 7-1-es végeredményt.
Don MacAdam szövetségi kapitány együttese szombaton a szintén százszázalékos japán válogatottal találkozik, és a mérkőzés győztese jut a kvalifikáció utolsó körébe.
A tornáról az első helyezett jut tovább a 2026-os milánói olimpia selejtezőjének következő, utolsó fázisába, amelyet idén augusztus 29. és szeptember 1. között rendeznek három helyszínen. Amennyiben a kvalifikációban a legelőkelőbb helyen kiemelt magyarok jutnak tovább Budapestről, úgy nyár végén Dániában szerepelnek a házigazda, a norvég és a szlovén együttes társaságában. Onnan a legjobb csapat jut ki az olimpiára.
A nemzetközi szövetség (IIHF) megjegyzésében szerepel, hogy ha a fehéroroszok nem játszhatnak a nyár végi kvalifikációban, akkor módosulhatnak a selejtezős csoportok, illetve ha az oroszokat sem engedik indulni az olimpián, akkor az ötkarikás beosztás is változhat. A magyarok legutóbb 1964-ben, azaz hatvan éve szerepeltek olimpián.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!