A székelyföldiek legyőzték a magyarországiakat és a lengyeleket

Gergely Imre 2023. december 16., 11:23

Két hazai győzelem született a Gyergyószentmiklóson zajló Nemzetek Tornájának pénteki játéknapján. Mind a romániai U20-asok, mind az U18-as válogatott győztesen hagyta el a jeget.

Illusztráció Fotó: Pinti Attila

Elsőként a Lengyelország U18–Romániai U20 mérkőzésre került sor, ahol Wojciechowski találatával a 7. percben vezetést szereztek a lengyelek, amire Kovács Előd a második harmad hajrájában tudott válaszolni. A Per Lundell által irányított hazai csapat Bogács révén a záró játékrész derekán újra betalált, majd a kapus, Olaru védéseinek köszönhetően meg is tartotta az egygólos különbséget a fiatalabb lengyel csapat ellen, 2–1-re nyerve az összecsapást.

Az esti mérkőzésen Románia és Magyarország U18-asai találkoztak Gyergyószentmiklóson. Az első harmadban nem esett gól, a másodikban azonban tíz perc alatt négyet is lőttek a hazaiak: Timaru, Mic, Süveg és Márton góljaival lett 4–0. Erre a magyarországi fiatalok csak eggyel tudtak válaszolni Bánkfalvi révén, így 4–1-lett a végeredmény Sille Tamás edző csapata javára.

Nyugodtan kijelenthető, hogy ezek a székelyföldi jégkorong sikerei voltak, hiszen Románia U20-as csapatában csak kettő, az U18-asoknál pedig három olyan játékos szerepel, akik nem innen származnak.

Jégkorong nemzetek Tornája
Románia U20–Lengyelország U18 2–1 (0–1, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Kovács Előd (39. perc), Bogács Tamás (41.) illetve Sebastian Wojciechowski (7.).

Románia U18–Magyarország U18 4–1 (0–0, 4–0, 0–1).
Gólszerzők: Răzvan Timaru (30. perc), Mic Ádám (36.), Süveg Botond (37.), Márton Tamás (40.).