A Steauával gyakoroltak a GYHK fiataljai

Gergely Imre 2024. augusztus 26., 22:39 utolsó módosítás: 2024. augusztus 27., 08:44

A jégkorong előszezon első romániai felkészülési mérkőzését Gyergyószentmiklóson rendezték. Hétfőn este mintegy 400 néző előtt a lelkesen játszó piros-fehér fiatalok 4–7 arányban alulmaradtak a jóval rutinosabb Steaua ellen.

Gőzerővel készül a GYHK Fotó: Rokai Attila / GYHK

A Gyergyói Hoki Klub légiósok nélkül, csak fiatal játékosokkal lépett jégre a két lett, egy német és egy cseh játékost is felvonultató Steaua ellen, az Erste Ligás keretből csak Ádám Zsolt, Csiszer Ádám és Simon Levente szerepelt a Daradics Csaba és Kozma Zsolt edzők által irányított piros-fehér együttesben.

A gyergyói fiatalok nem ijedtek meg a jóval tapasztaltabb ellenféltől, bátran hokiztak, belementek az ütközésekbe, de Georgescuék minden egyéni hibából veszélyes helyzeteket tudtak teremteni. Az első harmad 1–2-es eredményt hozott, 0–2-nél a szünet előtti utolsó percben szépített Gál Tihamér.

•  Fotó: Rokai Attila / GYHK
Fotó: Rokai Attila / GYHK

A második játékrészben visszaállt a kétgólos Steaua vezetés, de a harmad hajrájában János Márk és Salamon Róbert találataival 3–3-ra sikerült egyenlíteni. Az előny azonban ismét a Steauához került, a dudaszó előtt nem sokkal Robert Timaru talált be az egyébként nagyon jól védő Olaru Alex ketrecébe.

Az utolsó húsz percben sokáig nem esett gól, az utolsó öt percben azonban négy is, ebből hármat a vendégek szereztek, a hazaiak részéről pedig Ferenczi József volt eredményes.

Jó volt a munkamorál, és erre lehet építkezni a továbbiakban. Most ez a legfontosabb, hogy a munkamorál, a harci kedv meglegyen, és a fiúk kitegyék a jégre amit tudnak. Erre alapozva lehet menni tovább”

– nyilatkozta a mérkőzés után a Székely Sportnak Daradics Csaba edző.

A fiatal GYHK csapata pénteken újabb felkészülési mérkőzést vív, akkor a Háromszéki Ágyúsok látogatnak Gyergyószentmiklósra.

Jégkorong, felkészülési mérkőzés:
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 4–7 (1–2, 2–2, 1–3).
Gólszerzők: Gál Tihamér (20. perc), János Márk (37.), Salamon Róbert (40.), Ferenczi József (57.) illetve Aleksandrs Novikovs (8.), Andrei Filip (17., 59.), Lauris Bajaruns (26.), Robert Timaru (40.), Adrian Irimia (55.), Mihail Georgescu (56.).

A GYHK összeállítása: Olaru Alex (Márk Bálint), Molnár Ákos, János Márk, Fehér Csanád, Simon Levente, Ádám Zsolt, Fodor Dávid, Bartis Adorján, Salamon Róbert, Csiszer Ádám, Mondics Milán, Albert Hunor, Szabó Tas, Máthé Zsolt, Gál Tihamér, Szilveszter Adorján, Kosza Ádám, Călin Lupașcu, Ferenczi József. Edzők: Daradics Csaba, Kozma Zsolt.