A Csíkszeredai Sportklub kedden reggel két idegenlégiós érkezését tette közzé. A másik erdélyi együttes, a Brassói Corona sem akart lemaradni, ők délben közösségi oldalukon tudatták, hogy új jégkorongozóval állapodtak meg.
A 25 éves Jake Willets aláírását szerezték meg, az amerikai hátvéd először játszik Európában.
„Jake az amerikai Michigan államban, Erie városában született, az elmúlt szezonokban az ECHL Ligában szerepelt, olyan csapatokban, mint a Toledo Walleye, az Atlanta Gladiators, a Maine Mariners, majd az Indy Fuel együtteséhez szerződött.
Korábban az NCAA egyetemi ligában játszott az Amarillo Bulls, a Ferris State University és a Lake Superior State University csapatainál.
A hátvéd kulcsfontosságú időszakban csatlakozik a Corona Brassóhoz, és ma este lép először pályára a Gyergyói HK elleni mérkőzésen” – áll a Cenk alatti város klubjának közleményében.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!