A változtatásról azt követően döntöttek, hogy a MAC HKB Újbudának megbetegedések miatt két találkozóját, köztük a Csíkszereda ellenit is el kellett halasztani. A felszabaduló időpontra hozták előre a mérkőzést – közölte a liga.
A vasárnapi Vasas–Sportklub mérkőzés 19.30 órakor kezdődik a Tüskecsarnokban.
„A MAC HKB Újbuda elhalasztotta soros Erste Liga-bajnoki mérkőzéseit, és ez a halasztás érintette a Magyarországon tartózkodó erdélyi csapatokat is. A koronavírus-járvány, valamint az ebből fakadó nehézségek minden csapat életét felborítják, egyúttal nagy áldozatokat is hoznak a klubok annak érdekében, hogy a normális kerékvágáshoz leginkább közelítő helyzet alakuljon ki a magyar bázisú jégkorong-bajnokságban.
Mivel mindannyiunk érdeke, hogy a liga csapatai folyamatos meccsterhelést kapjanak, az Opten Vasas HC vállalja a beugró szerepet, így a MAC helyett összeméri erejét a társcímvédővel” – olvasható a Vasas közleményében.
Jégkorong Erste Liga, vasárnapi program:
15.05 órától Ferencváros–Gyergyói HK,
19.30-tól Opten Vasas HC–Csíkszeredai Sportklub.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kovács István zsinórban másodszor szerepel a labdarúgás legrangosabb eseményén, a világbajnokságon. A nagykárolyi játékvezető már a tornán való részvételéért is jelentős összegre számíthat, a további jelölésekkel még tovább növelheti bevételeit.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!