Hozó Levente, a Csíkszeredai Sportklub edzője szerint a galaci tornán az utolsó csoportmeccs, a házigazdák elleni megnyert találkozó rengeteget kivett a csíki csapatból, úgy érzi, hogy
a döntőn a csapat fáradtnak tűnt, nem tudta nyújtani az elvárt játékot.
„Nem mentegetőzésként mondom, de nagyon érződik a két hét szünet, az, hogy a koronavírusos megbetegedések miatt 14 napig nem tudott jégen lenni a csapat.
Tudtuk, hogy a Brassó egy nagyon erős, kemény csapat, készültünk is erre, de úgy érzem, hogy csapatunk nem tudta azt nyújtani, amit elvártunk. Fáradtnak tűntek a játékosok, nem volt meg bennük az a szikra, az a plusz, ami egy ilyen jelentőségű meccsen szükséges a győzelemhez”.
A szakvezető rámutatott, nem működött az sem, ami máskor az erősségük volt, az emberelőnyös játék. Sőt, emberelőnyben gólt is kaptak.
Köszönjük szurkolóinknak a rengeteg biztatást, bátorítást, mindenkinek áldott karácsonyi ünnepet kívánok” – nyilatkozta Hozó.
Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője szerint csalódás volt a torna, hiszen egyértelműen győzni mentek oda. „Komolyan felkészültünk, és az elmúlt hetek alatt nagyon sokat fejlődtünk, eredményesen is hokiztunk, gyűjtöttük a pontokat.
A második harmadtól már jól hokiztunk, karaktert mutattunk, visszajöttünk a meccsbe, de ez már nem jött össze. Az első harmad első 10 percében tompák voltunk, az ellenfél pedig nagyon éles, ez volt ami döntött. Egyébként Brassó megmutatta ugyanezt Csíkszereda ellen: iszonyúan fókuszáltak a meccsre már az első pillanattól.
Szilassy közölte, másnap Galac ellen is ez a kezdeti tompaság okozta a vesztüket,
hátrányból kellett kezdeniük, és utána kevés volt, hogy domináltak, erőt mutattak. „Tetszett a játékosok hozzáállása, ahogy a hátrány ellen is keményen dolgoztunk, és örülök, hogy nem fogyott el az erőnk annak ellenére sem, hogy végigment a kupát megelőző héten egy hányásos, hasmenéses járvány is a csapaton.
A negyedik hellyel nem foglalkoznék különösebben. A hokiban igazából nincs divatja a bronzmeccseknek, nehéz egy ilyen mérkőzésre motiválni egy csapatot” – mondta.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.
Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!