A Sportklub fáradtnak tűnt, a GYHK-nál csalódottak – szakvezetői értékelés

Dobos László , Gergely Imre 2020. december 21., 17:21 utolsó módosítás: 2020. december 21., 17:22

A Csíkszeredai Sportklub második, a Gyergyói Hoki Klub negyedik lett a jégkorong Román Kupában, amely vasárnap a Brassói Corona győzelmével ért véget. A galaci torna döntőjében a barcasági gárda 5–2-re győzte le a címvédő Sportklubot, a bronzmeccsen a Galaci CSM 3–2-re verte a Gyergyói HK-t. A székelyföldi együttesek vezetőedzői nyilatkoztak a Székely Sportnak.

A kupáért mentek Galacra a székelyföldi jégkorongcsapatok, nem jártak sikerrel. Archív Fotó: Pinti Attila

Hozó Levente, a Csíkszeredai Sportklub edzője szerint a galaci tornán az utolsó csoportmeccs, a házigazdák elleni megnyert találkozó rengeteget kivett a csíki csapatból, úgy érzi, hogy

a döntőn a csapat fáradtnak tűnt, nem tudta nyújtani az elvárt játékot.

„Nem mentegetőzésként mondom, de nagyon érződik a két hét szünet, az, hogy a koronavírusos megbetegedések miatt 14 napig nem tudott jégen lenni a csapat.

A Galac elleni találkozó rengeteg energiát kivett a játékosokból, azon a meccsen rengeteg volt az ütközés, a test test elleni harc.

Tudtuk, hogy a Brassó egy nagyon erős, kemény csapat, készültünk is erre, de úgy érzem, hogy csapatunk nem tudta azt nyújtani, amit elvártunk. Fáradtnak tűntek a játékosok, nem volt meg bennük az a szikra, az a plusz, ami egy ilyen jelentőségű meccsen szükséges a győzelemhez”.

A szakvezető rámutatott, nem működött az sem, ami máskor az erősségük volt, az emberelőnyös játék. Sőt, emberelőnyben gólt is kaptak.

Sok tényező közrejátszott abban, hogy kikaptunk a döntőben, ami fáj, de most a következő vizsgára kell koncentrálni, a december 29-én és 30-án esedékes, Gyergyói HK elleni mérkőzésekre.

Köszönjük szurkolóinknak a rengeteg biztatást, bátorítást, mindenkinek áldott karácsonyi ünnepet kívánok” – nyilatkozta Hozó.

Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője szerint csalódás volt a torna, hiszen egyértelműen győzni mentek oda. „Komolyan felkészültünk, és az elmúlt hetek alatt nagyon sokat fejlődtünk, eredményesen is hokiztunk, gyűjtöttük a pontokat.

Mindennek alapján nyerni szerettünk volna Brassó ellen, de a minősíthetetlen első 10 perc miatt olyan mély gödröt ástunk magunknak, amiből már nem tudtunk kimászni.

A második harmadtól már jól hokiztunk, karaktert mutattunk, visszajöttünk a meccsbe, de ez már nem jött össze. Az első harmad első 10 percében tompák voltunk, az ellenfél pedig nagyon éles, ez volt ami döntött. Egyébként Brassó megmutatta ugyanezt Csíkszereda ellen: iszonyúan fókuszáltak a meccsre már az első pillanattól.

Szilassy közölte, másnap Galac ellen is ez a kezdeti tompaság okozta a vesztüket,

hátrányból kellett kezdeniük, és utána kevés volt, hogy domináltak, erőt mutattak. „Tetszett a játékosok hozzáállása, ahogy a hátrány ellen is keményen dolgoztunk, és örülök, hogy nem fogyott el az erőnk annak ellenére sem, hogy végigment a kupát megelőző héten egy hányásos, hasmenéses járvány is a csapaton.

Tanulság ezekből a meccsekből az, hogy végig nagyon kell koncentrálnunk, már az első pillanattól kezdve minden mérkőzésen, és később sem szabad lazítanunk egy másodpercre sem.

A negyedik hellyel nem foglalkoznék különösebben. A hokiban igazából nincs divatja a bronzmeccseknek, nehéz egy ilyen mérkőzésre motiválni egy csapatot” – mondta.