A Sportklub edzője szerint egyre nagyobb az önbizalmuk

Székely Sport 2023. december 28., 10:38 utolsó módosítás: 2023. december 28., 10:59

Győzelemmel nyitotta a magyarországi túrát a Sportklub, a dunaújvárosi mérkőzés után Niko Eronen a kihagyott helyzeteikért bosszankodott, Vaclav Novák szerint nagyon fontos pontokat szereztek.

Vaclav Novak Fotó: Pinti Attila

Niko Eronen szerint jól játszott az együttese, de az első harmad a bemelegedésről szólt számukra. „A második harmadban a jó játékunkkal megteremtettük az esélyt magunknak, voltak emberelőnyeink, büntetőlövésünk, de ha nem tudsz élni ezekkel egy ilyen magas szintű csapat ellen, akkor ők biztosan élni fognak vele.

Ez volt a fordulópont, mert hiába nyomtunk, nem találtuk az utat az egyenlítéshez, míg ők meglőtték azt a késői gólt a harmad hajrájában. utána már jól játszott a Csíkszereda, távol tartottak minket az igazán veszélyes helyzetektől, és megérdemelték a három pontot.

Mint mondtam, nem volt rossz meccs, de nem is tökéletes, így ők gyűjtötték be a pontokat.

Vaclav Novak, a Sportklub edzője „A második harmadban túl sok kiállítást szedtünk össze, mert fegyelmezetlenek voltunk, ezzel sok energiát vettünk ki magunkból. Fontos volt ez a három pont nagyon, az tetszett, hogy az új szisztémát, ezt a fizikálisabb játékot sikeresen alkalmaztuk. Most nyertünk pár meccset, egyre nagyobb az önbizalmunk, lehet kikapni jó játékkal, valamint győzni rossz játékkal, de a lényeg az, hogy nyerj, ez a hoki”.