A DVTK Jegesmedvék vezetőedzője, Láda Balázs azt mondta, hogy a pénteki rossz kezdés után most teljesen másik arcát mutatta csapata.
„Keményen, gyorsan kezdtünk, domináltuk a mérkőzést, gyorsabbak voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Ezt követően saját magunkat gáncsoltuk el a sok kiállítással. Különbséget kell tenni egy ütközésből eredő kiállítás és egy butaságból adódó kiállítás között. Ezt sürgősen kezelni fogjuk, mert így nem tudunk eredményesek lenni, a büntetőpadról nem lehet gólt lőni. Ettől eltekintve befejeztünk minden ütközést, megvolt minden esélyünk arra, hogy ma is győzzünk. Jó játékkal nem sikerült győznünk, de ebből tanulni fogunk, vannak elemek, amik jól működnek és vannak, amiket fejlesztenünk kell” – nyilatkozta Láda.
Kevin Constantine, a Sportklub vezetőedzője előre leszögezte, hogy nyilatkozata egy kicsit „amerikai” megjegyzés lesz. „A meccs igazi harc, háború volt. Számomra szórakoztató, én ebben a hokiban nőttem fel, mindkét csapat keményen küzdött, izgalmas mérkőzés volt.
A fiúk így egy kissé kevesen vannak, de megtalálták az útját, hogy megnyerjék ezt a hokimeccset. Ezt jó volt látni, elismerés a játékosaimnak, nagyon keményen dolgoztak ezért” – mondta el a mérkőzés után a kék-fehérek trénere.
A folytatásban a Csíkszeredai Sportklubra újabb két magyarországi mérkőzés vár. Kevin Constantine legénysége pénteken este Székesfehérváron a FEHA19 vendége lesz, majd jövő vasárnap délután a Ferencváros ellen lép jégre a budapesti Tüskecsarnokban.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!