A sereghajtó legyőzte a Brassói Coronát

Székely Sport 2021. január 07., 22:20

A jégkorong Erste Liga utolsó helyezettje, a Dunaújváros hosszabbítás után múlta felül vendégét, a Brassót a csütörtöki játéknapon.

Fotó: ersteliga.hu

A Corona már az 52. másodpercben vezetést szerezett, Carlo Finucci pedig a 26. percben kettőre emelte ezt. Félóra elteltével magára talált a DAB, és Szappanos Dávid, Martin Louis St. Pierre és David Mazurek révén nyolc perc alatt fordítottak, azonban még a szünet előtt egyenlített a Brassó.

A fordulást követően Mazurek ismét gólt szerzett, de az erdélyiek hosszabbításra mentették a meccset. A ráadás végén, amikor már csak 27 másodperc volt hátra, Kristoffer Pihlqvist eldöntötte a bónuszpont sorsát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 5–4 (0–1, 3–2, 1–1, 1–0), hosszabbítás után.

Opten Vasas HC–MAC HKB Újbuda 2–5 (1–1, 0–2, 1–2).