Négy Sportklub találat az elején, három a végén

Dobos László 2021. január 07., 22:06

Győzelemmel kezdte kilencmérkőzéses magyarországi turnéját a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek csütörtökön este Titánok győri otthonában diadalmaskodtak.

Gólokban gazdag mérkőzésen verte a Sportklub a Titánok csapatát Fotó: Fehérvéri AV19

Kiválóan indította a Győrben rendezett mérkőzését a vendég Csíkszeredai Sportklub a Titánok ellen, a székelyföldi gárda a 18. percben már 4–0-ra vezetett, a 35. percben 5–1 volt az előnyük. A középső játékrész utolsó perceiben a Titánok kétgólosra lefaragták hátrányukat.

Az utolsó játékrészben azonban újra az erdélyi csapat akarata érvényesült, Becze Tihamérék egyenlő létszámban, emberhátrányban és emberelőnyben is lőttek egy-egy gólt, így viszonylag simán nyerték a mérkőzést.

Fotó: Fehérvéri AV19

A csíkiaknál nem léphetett pályára a hat fordulóra eltiltott Gyenyisz Kuljas, illetve a sérüléssel küszködő Részegh Zsolt, Flinta Botond és Adorján Örs, bemutatkozott viszont az új idegenlégiós, a kanadai Ty Wishart hátvéd. A Sportklub kapuját ezen a mérkőzésen László Arnold védte.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Fehérvári Titánok–Csíkszeredai Sportklub 3–8 (0–4, 3–1, 0–3).
Gólszerzők: Riku Petteri Tianinen (29. perc), Danil Jakimcsuk (36.) és Németh Kristóf (37.), illetve John Anthony Combs (8. és 52.), Andrej Taratuhin (15., 35., 44.), Láday Tamás (18.), Becze Tihamér (18.) és Mathieu Tousignant (56.).
Kapura lövések: 28–36.
Büntetőpercek: 6–26 (ebből a sportklubos Judd Blackwaternek 10 perc fegyelmi)
Játékvezetők: Gangel László és Vladimir Babic, illetve Árkovics Gergő és Horváth Mátyás Előd.

A két csapat pénteken 19.30 órától újra megmérkőzik, a találkozót ezúttal is a Győrben rendezik.