A Sapientia U23 is durván kiütötte a Sportult

Orbán Zsolt 2020. október 30., 22:02 utolsó módosítás: 2020. október 30., 22:24

Harmadonként hat gólt szerezve, a Sapientia U23 jégkorongcsapata végül tizenhéttel nyert a Sportul Studențesc elleni péntek esti bajnokin.

Volt jó néhány gólöröm a meccsen. Korábbi felvétel. Fotó: Pinti Attila

Nyeretlen csapatok találkoztak pénteken a Felcsíki Műjégpályán, ahol a Sapientia U23 a Sportul Studențescet fogadta. A bukaresti együttes idén is a pofozógép szerepét tölti be a román hokibajnokságban, a Galaci CSM és Csíkszeredai Sportklub után az egyetemisták sem kímélték a Sportult.

A svéd Jens Brändström tanítványai nagyon egyenletes teljesítményt nyújtottak csíkkarcfalvi otthonukban. A zöld mezesek mindegyik játékrészben hat gólig jutott, míg az ellenfél csak egyszer volt eredményes, mégpedig a harmadik húsz perc elején.

A végeredmény önmagáért beszél, a székelyföldi csapat 18–1 arányú diadallal szerezte meg első pontjait a bajnokságban.

A Sapientia U23 együtteséből Becze Botond és György Rajmund is mesterhármast ért el, míg másik három játékos, Karda Előd, Ivácson Alfonz és Lázár Sebestyén duplázott.

A felek szombaton 11 órától újból megmérkőznek a Felcsíki Műjégpályán.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz
Sapientia U23–Sportul Studențesc 18–1 (6:0, 6:0, 6:1)
Gólszerzők: Karda Előd Márton (2), Ivácson Alfonz (2), Becze Botond (3), Lázár Sebestyén (2), Silló Huba, Antal László, Márk Róbert, Róth Zoltán, György Rajmund (3), Márton Koppány, Salamon Ervin, ill. Adrian Lefterache.
Kapura lövések: 51–13
Kiállítások: 8, ill. 77 (ebből Gabriel Barbu 5+20 és Gabriel Ștefan 10+20 végleges fegyelmije) perc.