Nagy-Britanniában, Cardiffban, a Vindica Arénában Szerbia ellen lépett jégre csütörtökön este a romániai jégkorong-válogatott, amelynek gerincét a székelyföldi játékosok alkotják. A romániai csapat négy góllal nyert, és mind a négyet Székelyföldhöz kötődő hokisok lőtték: a Csíkszeredai Sportklub honosított csatára, Jevgenyij Szkacskov kétszer volt eredményes, a Brassói Corona két székely jégkorongozója, Bors Huba és Farkas Tamás pedig egyszer-egyszer.
A magyar válogatott esélyeshez méltón szintén négygólos különbséggel 7–3-ra legyőzte a spanyol csapatot a budapesti Tüskecsarnokban. A nemzeti csapat első két találatát a csíkszeredai születésű Mihály Ákos ütötte. Gólt szerzett a szintén csíkszeredai születésű, a Gyergyói HK csapatát erősítő Fejes Nándor is, de játszott Sofron István (Sportklub) és Sárpátki Tamás (Gyergyói GK) is.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!