A németek ellen sem született meg a magyar csoda

Gergely Imre 2023. május 21., 20:06

Harmincöt percig megvolt a lehetőség a csodára, de aztán kijött a reális különbség. Németország 7–2-re legyőzte Magyarországot a jégkorong-világbajnokságon.

A magyar szurkolókon biztosan nem múlott Fotó: IIHF

A vasárnap délutáni tamperei összecsapáson Stachowiak góljával szereztek vezetést a németek, míg a néhány magyar lehetőség kimaradt az első harmadban.

A második játékrészben nagy esély nyílt a magyar válogatott előtt,

egy végleges kiállítás miatt előbb öt perces emberelőny, majd egy újabb büntetéssel kettős fór következett. Sofron nagy gólt lőtt, de nem ért egyenlítést. Ehelyett Bartalist küldték ki a bírók. A nagy eséllyel nem sikerült tehát élni.

Amikor pedig kiegészültek a németek egymás után háromszor is betaláltak, s ezzel elment a meccs.

A németek 5–0-ra is vezettek Fotó: IIHF

A záró húsz percben 5–0 után Terbócs találata hozta a szépítést, és mindjárt ezután Fejes szép és hajszálpontos lövése is a hálóban kötött ki.

A vereség nem lett így sem szoros, Horváth még kétszer kapitulált, azaz 7–2-re nyertek a németek.

Most pihenni kell, aztán hétfőn 20.20-kor jön a sorsdöntő meccs az osztrákokkal.

Jégkorong-világbajnokság, csoportkör:
Németország - Magyarország 7–2 (1–0, 3–0, 3–2).
Gólszerzők: Woitek Stachowiak (8.), Moritz Seider (27.), Nico Sturm (36., 38.), Jason Paterka (44.), Dominik Kahun (50.), Jónás Müller (59.) illetve Terbócs István (47.), Fejes Nándor (49.).