A vendégeket rengeteg kiállítással sújtották a játékvezetők, a csíkiak pedig könyörtelenül kihasználták az emberelőnyeiket: 8–1-re győztek, a nyolc gólból hatot emberelőnyben lőttek.
A találkozón összesen 148 perc büntetőt ítéltek a játékvezetők, a házigazdáktól Láday Tamás, a vendégektől pedig Molnár Zoltán, Albert Zagidullin és Garet Hunt kapott végleges kiállítást. Hunt dühében még a palánk melletti szemetes kukát bedobta a jégre.
Rico Rossi, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője örült annak, hogy amióta a csapatnál van, ez volt az első találkozó, amikor nem kerültek egy- vagy kétgólos hátrányba. „Nem tudom váratlan volt-e, mi minden alkalommal, amikor játszunk, győzni szeretnénk.
Érezhetők voltak az érzelmek mindkét csapat és a szurkolók részéről is. Nagy győzelem ez a szurkolóknak” – nyilatkozta Rossi.
Strenk Hunornak, a Brassói Corona másodedzőjének az a véleménye, hogy a találkozó első felében kiegyenlített, heves küzdelem folyt a jégen, közel álltak egymáshoz a csapatok. „A nézők is visszatérhettek a lelátóra, ezáltal a hangulat is jó volt.
A harmadik harmadra már úgy jöttünk ki, hogy ne rontsunk tovább az addig kialakult rossz helyzetünkön” – mondta el Strenk.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!