A második harmadban indult be a Sportklub gólgyártása

Dobos László 2024. február 24., 21:09 utolsó módosítás: 2024. február 24., 22:33

Fölényes győzelmet aratott szombaton este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A székelyföldi kék-fehérek hét gólos különbséggel nyertek az utolsó előtti helyen álló, a rájátszásról lemaradó dunaújvárosiak ellen.

Hétgólos különbséggel nyertek a csíkiak Fotó: Pinti Attila

Nem volt telt ház szombaton este a Vákár Lajos Műjégpályán, de legalább ezren így is kíváncsiak voltak az összecsapásra. A házigazdáknál ezúttal is hiányzott Péter Balázs, Sofron István, Jeremy Welsh és David Levin. Péter és Sofron sérülés miatt nem léphetett jégre, Welsh és Levin hiányzásának okáról nem adott ki közleményt a csíki klub.

A vendégek meglepetésre nagyon jól védekeztek az első húsz percben, amelyet gól nélkül megúsztak. A folytatásban aztán beindult a csíkiak gólgyártása, és végül nyolcszor találtak be a szebb napokat is megélt Acélbikák csapatának hálójába.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 8–1 (0–0, 5–0, 3–1).

Gólszerzők: Fodor Csanád (24. és 55.), Cody Milan (27. és 39.), Gecse Hugo (29.), Becze Tihamér (35.), Reisz Áron (50.) és Láday Tamás (50.), illetve Strenk Olivér Dániel (53.).
Kapura lövések: 37–20.
Büntetőpercek: 10–10.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Rokaly Szilárd, Cody Milan, Aidan Brown (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (harmadik sor); Bajkó Csongor, Erik Svetina, Spencer Asuchak, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Dunaújvárosi Acélbikák: Kovács Dávid Márk, Michael Valenta (kapusok) – Jesse Henrik Ahonen, Léránt René Gyula, Szalma Zsolt, Somogyi Balázs András, Joonas Oskari Savolainen (első sor); Varga Arnold Sándor, Bánki Dávid, Strenk Olivér Dániel, Károly Róbert Nikolasz, Patrik Janech (második sor); Benas Belicenka, Ivan Sziszak, Volodimir Zaharevics, Pavlo Atamancsuk, Marosi Máté (harmadik sor); Léhi Kristóf Tamás, Ondrej Vaculik, Ilja Mihalevics, Bogdan Zorin, Kuminka Zsombor (negyedik sor). Vezetőedző: Niko Eronen.
Játékvezetők: Magyar Áron és Sikó Szilárd Levente, illetve Borsos Barna és Rácz Szilárd.