Csíkszeredában tartja decemberi összetartását a romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott, amely a tavaszi, Sepsiszentgyörgyön esedékes divízió 1/A jelű jégkorong világbajnokságra készül. Április 27. és május 3. között a sepsiszentgyörgyi multifunkcionális sportcsarnokban, a Sepsi Arénában Nagy-Britannia, Lengyelország, Japán, Olaszország és Ukrajna válogatottjai ellen lép jégre majd a romániai együttes.
A december 10–12. között zajló összetartásra behívott játékosok névsora
Kapusok: Adorján Attila (Csíkszeredai Sportklub), Mag Örs (Gyergyói HK), Buda Márton (Miskolci DVTK, U20), Tőke Zoltán László (Brassói Corona).
Hátvédek: Bors Huba Ferenc, Farkas Tamás, Owen Williams (mindhárman Brassói Corona), Ferencz-Csibi Róbert, Gecse Hugó, Láday Tamás, Salló Alpár (mind Csíkszeredai Sportklub), Imre Patrik (Gyergyói HK), Daniel Gheorghiu (Forshaga IF, svéd).
Csatárok: Albert Zagidulin, Radim Valchař, Jevgenyij Szkacskov, Gajdó Balázs, Kovács Mátyás, Szabó Krisztián (mind Brassói Corona), Császár Hunor (Gyergyói HK), Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (mindketten Háromszéki Ágyúsok), Fodor Csanád, Péter Balázs Szabolcs, Részegh Tamás, Rokaly Norbert és Rokaly Szilárd (mind Csíkszeredai Sportklub).
Stáb: Dave MacQueen (vezetőedző), Góga Attila (másodedző), Péter Róbert (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Antal István (csapatmenedzser), Császár Robert (felszerelés menedzser/ gyúró), Szakács Szabolcs (felszerelés menedzser), Adrian Vescan (kinetoterapeuta).
Fiatal kerettel készül az Olaszország elleni két felkészülési mérkőzésre a magyar válogatott. Az edzőmeccseket csütörtökön és pénteken – egyaránt 20 órától – Brunicóban rendezik. A keret tagjai hétfőn a Tüskecsarnokban kezdték meg a felkészülést, majd szerdán utaznak az észak-olaszországi városba.
A szakmai stáb ezúttal két kapust, kilenc hátvédet és tizenhárom csatárt hívott be. Köztük van három olyan játékos, Fejes Nándor, Ambrus Csongor és Farkas László, akik Csíkszéken születtek, tagja továbbá a keretnek Vincze Péter, a Gyergyói HK csatára is. Ambrus Csongor és Farkas László újonc, nem volt még felnőtt válogatott.
A magyar válogatott kerete
Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, norvég), Farkas Roland (BJAHC).
Hátvédek: Csollák Márkó, Falus Ádám (mindketten Hydro Fehérvár AV19), Fejes Nándor (Gyergyói HK), Horváth Donát (FEHA19), Horváth Milán (JoKP, finn), Seregély Máté (FTC-Telekom), Szabó Bence (BJAHC), Szathmáry Simon (DVTK Jegesmedvék), Tornyai Gábor (UTE).
Csatárok: Ambrus Csongor (Hydro Fehérvár AV19), Dobos Szita Donát, Mihály Bendegúz, Farkas László (mindhárman FEHA19), Horváth Bence (Jukurit, finn), Kovács Alex, Páterka Bence (mindketten Újpesti TE), Lövei Dávid (DVTK Jegesmedvék), Mattyasovszky Gergely (FTC-Telekom), Mihalik András (Debreceni EAC), Molnár Bálint, Schlekmann Márk (mindketetn BJAHC), Vincze Péter (Gyergyói HK).
Stáb: Majoross Gergely (szövetségi kapitány), Szilassy Zoltán (másodedző), Tokaji Viktor (másodedző), Bartalis Balázs (skill/videóedző), Lőczi Árpád (másodedző), Puskás Sándor (erőnléti edző), Hubay Zsombor (fizioterapeuta), Mallinger Sándor (fizioterapueta), dr. Király András (csapatorvos), Nagy József (felszerelés-menedzser), Závodszky Szabolcs (technikai koordinátor), Németh Gergely (sportpszichológus), Szilágyi Levente (csapatvezető), Végh Benedek (szakági vezető).
A magyar válogatott a május 9–25. között a svédországi Stockholmban, illetve a dániai Herningben zajló elit hokivébére készül.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!