A középső harmadban kiütötte az Újpestet a Brassói Corona

Gergely Imre 2021. február 04., 22:05

Az első szoros volt, a harmadikban felvonásban nem esett gól, de a középsőben a házigazda Brassó leiskolázta az Újpestet az Erste Liga csütörtök esti mérkőzésén. A Corona egyre közelebb jut az alapszakasz megnyeréséhez.

Egymás után termelték a gólokat Fotó: Brassói Corona

A Brassói Corona hátránya a jelenlegi listavezető FTC-Telekomhoz képest nyolc pont, de a kék-sárgák öt mérkőzéssel kevesebbet játszottak, így ez a különbség simán ledolgozható. Az azonban szinte biztosnak látszik, hogy az alapszakasz végén Tőkéék az első három hely valamelyikén végezhetnek, így ellenfelet választhatnak maguknak. Ehhez tettek egy újabb lépést az UTE elleni győzelemmel.

Az első húsz percben McFadden duplázott, amire az újpestiek Phil Kiss révén tudtak válaszolni. A kapura lövések száma is azt mutatja, közel volt egymáshoz a két csapat (13–10 volt az első húsz perc mérlege ebből a szempontból).

Nem volt látható előjele annak, ami a második harmadban következett: a brassóiak a 24. és 25. percben nagyon gyorsan lőttek még kettőt, majd 36.23-nál és 36.41-nél azaz kevesebb mint 20 másodperc különbséggel szintén dupláztak.

Ekkor a lilák szakvezetése lecserélte az egy nappal korábban Gyergyószentmiklóson még remeklő Duscheket. Márkust pedig Trancă avatta fel szűk két percen belül.

Az utolsó játékrészben már visszaesett a tempó és gólból sem jutott erre a periódusra, így maradt a második harmadban beállított 7–1-es végeredmény.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Brassói Corona–UTE 7–1 (2–1, 5–0, 0–0).
Gólszerzők: Joshua McFadden (7. 16 és 37. perc), Cody Fowlie (25.), Roberto Gliga (26.), Daniel Trancă (37., 39).
Kapura lövések: 33–22.
Kiállításpercek: 24–8 (ebből Molnár Zsombornak 10 perc fegyelmi).