Az Erste Liga dobogójára jött fel a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2021. február 04., 19:52

Magabiztos győzelmet aratott csütörtökön a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek hazai pályán 7–3-ra győzték le a Titánok együttesét, és ezzel feljöttek a rangsor harmadik helyére.

Sok gólt és sok kiállítást hozott az idény negyedik Sportklub–Titánok meccse Fotó: Veres Nándor

Újra Makszim Szamankov védte a Sportklub kapuját, az idegenlégiósok közül ezúttal Alekszandr Loginov és Tyler Wishart hátvédeket, illetve Mathieu Tosuignant csatárt pihentette a hazai szakvezetés, a székelyföldieknél – sérülés miatt – továbbra sem tudott jégre lépni Adorján Örs kapus és Andrej Taratuhin csatár.

Nagyon eredményesen játszott az első húsz percben a Sportklub, a hazai csapat tíz lövésből három gólt szerzett, Yellow Horn, Becze és Blackwater találatainak köszönhetően az első szünetben 3–0-át mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben is a csíkiak támadtak többet, de ebben a húsz percben csak egy-egy gól született, mindkettő emberelőnyből: előbb a harmad közepén Luusuaniemi szépített (3–1), majd a második szünet előtt nyolc másodperccel Becze góljával újra három gólos lett a házigazdák előnye (4–1).

Fotó: Veres Nándor

Az utolsó játékrészben megsokasodtak a találatok, előbb Cășăneanu 5–1-re növelte a Sportklub előnyét, majd a folytatásban a Titánok minden góljára válaszolni tudott az erdélyi gárda, amely végül magabiztos, 7–3-as győzelmet aratott.

Ez volt a negyedik összecsapás a két csapat között az alapszakaszban, és mind a négy találkozó csíki győzelemmel zárult, Beczéék idegenben 8–3-ra és 5–1-re, hazai pályán pedig 3–1-re és 7–3-ra nyertek.

A Sportklub pontszámban beérte a harmadik helyen álló debrecenieket, és jobb gólkülönbségüknek köszönhetően meg is előzte őket.

Szombaton és vasárnap, mindkét nap 18.30 órától Sportklub–Újpest összecsapások következnek a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszereda Sportklub–Fehérvári Titánok 7–3 (3–0, 1–1, 3–2).
Gólszerzők: Colton Yellow Horn (3. és 57. perc), Becze Tihamér (5. és 40.), Judd Blackwater (20.), Eduard Cășăneanu (42.) és Gyenisz Kuljas (44.), illetve Aatu Eemil Luusuaniemi (27.), Dézsi Bence (44.) és Reiter Attila (49.),
Kapura lövések: 46–23.
Büntetőpercek: 28–24 (ebből Becze Tihamérnek, illetve Marc Robert McNultynak 10-10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Csata Attila, illetve Péter Vilmos és André Attila.