Két harmad után döntetlen, aztán elhúztak az Ágyúsok a Sapientia U23 ellen

Dobos László 2024. február 04., 10:43

Kilencgólos mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a Háromszéki Ágyúsok együttese szombaton este a román felnőtt jégkorong-bajnokságban. A Sapientia U23 elleni mérkőzés utolsó játékrészében a tapasztaltabb háromszékiek akarata érvényesült.

Hiába volt sokáig szoros az állás, végül magabiztosan győzött a Háromszéki Ágyúsok. Korábbi felvétel Fotó: Szász Adorján/GYHK

Két harmad után döntetlenre állt (2–2) szombaton este a kézdivásárhelyi Deme László Jégcsarnokban a házigazda Ágyúsok és a Sapientia U23 csapata.

Az utolsó játékrészben két gyors gólt szereztek a háromszékiek, a vendégek szépítettek, de erre egy újabb találattal válaszoltak a házigazdák (5–3). Az utolsó percekben kapuslehozatallal próbálkozott a Sapientia, de ez csak egy újabb hazai találatot hozott (6–3).

Vasárnap 19.30 órakor Karcfalván újra megmérkőzik a két együttes.

Romániai felnőtt jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Sapientia 6–3 (1–0, 1–2, 4–1).
Gólszerzők: Gecse Olivér (17.), László Hunor (30.), Márton Koppány (44.), Szőcs Zalán (45.), Ferencz Szilárd (56.) és Róth Zoltán (60.), illetve Kedves Tamás (22.), Lázár Menyhért (29.) és Kristó Csongor (54.).
Kapura lövések: 50–37.
Büntetőpercek: 10–2.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Gergely Lehel, illetve André Attila és Kőszegi Kálmán.

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Róth Zoltán (első sor); Antal Előd, Györffy Szilárd, Horváth Pál, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás (második sor); Szabó Zsolt Ákos, Márk Róbert, Antal László, Görbe Tivadar, Gecse Olivér (harmadik sor); László Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Tódor Krisztián.
Sapientia U23: Bíró Nándor, Alex Olaru (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Sebestyén, Lázár Menyhért, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, László Balázs, Bănceanu Levente (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

A nap másik mérkőzésén:

Bukaresti Steaua–Galaci CSM 7–2 (2–0, 2–1, 3–1).
Gólszerzők: Andrei Gherasimov (3.), Orbán Szilárd (18.), Robert Timaru (34.), Adam Pauliny (40.), Florin Creanga (45.), Andrei Filip (47.) és Andej Mihnyov (49.), illetve Mircea Constantin (26.) és Patrik Machala (55.).

A további program

Vasárnap (február 4.): 18.30 órától Bukaresti Steaua–Galaci CSM, 19.30-tól Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok.