A kétgólos előny nem volt elég a magyar hokiválogatottnak

MTI 2021. augusztus 26., 18:56 utolsó módosítás: 2021. augusztus 26., 18:57

A magyar férfi jégkorong-válogatott a franciák elleni vereséggel kezdte szereplését csütörtökön a rigai olimpiai selejtezőben.

Egészen jól indult a mérkőzés Fotó: Madarász Milán/MJSZ

A koronavírus-járvány miatt a magyar válogatott tavaly február óta nem vívott tétmérkőzést, így az egy éve kinevezett Sean Simpsonnak ez volt az első „éles” találkozója a csapatával.

Az ellenfél számított esélyesebbnek, mivel három NHL-ben szereplő játékossal állt fel, és az elmúlt években rendre az elit vb-n játszott, csak 2019-ben esett vissza oda, ahol jelenleg a magyar válogatott is szerepel.

Az elején kimaradt egy magyar emberelőny, ám a 13. percben Hári János révén megszületett a vezető találat. Két percre rá létszámfölényben Papp Kristóf is eredményes volt kapáslövéssel, ekkor sem tudtak felszabadítani a franciák, pedig volt rá lehetőségük,

2–0-ra vezetett a magyar válogatott az első harmadot követően.

A második játékrész elején Mihály Ákos ült ki gáncsolásért, az NHL-es Alexandre Texier pedig erős és pontos lövéssel mattolta Hetényi Zoltánt. A 29. percben Manavian távoli lövése pattant meg Pozsgai Tamás korcsolyáján, Hetényi tehetetlen volt. Később Bartalis Istvánt és Hárit is kiállították, utóbbi még a büntetőpadon volt, amikor Texier keresztpassz után kapásból a kapuba bombázott. A folytatásban a magyar kapus remekelt, egyszer pedig a kapuvas segítette ki. Ebben a húsz percben 18–3 volt a lövési arány a franciák javára, akik tehát átvették a vezetést (3–2).

A záró harmadban Magosi Bálintot állították ki, ezt pedig Sacha Treille használta ki, miután elé csorgott a pakk. Ám tíz másodperc múlva Bartalis szépített a támadó harmadban szerzett korongból. Lendületbe jött a magyar csapat, többször emberelőnyt harcolt ki, ám az ígéretes helyzetek kimaradtak, Sofron István egyik lövése kapuvason csattant, Bartalis próbálkozását pedig a gólvonalon fogta meg Florian Hardy.

Azonos létszámban egy szép és gyors akció végén Texier tálalt Damian Fleury elé, aki a léc alá emelt. A végén Hetényi helyett mezőnyjátékos jött a jégre, ám a komoly helyzetekből ekkor sem sikerült betalálni, 5–3-ra nyertek a franciák.

Sean Simpson szövetségi kapitány együttese pénteken a házigazda lettekkel, vasárnap pedig az olaszokkal találkozik, és a kvartett első helyezettje jut ki a jövő februári, pekingi téli olimpiára.

Férfi olimpiai selejtező (Riga), 1. forduló:

Franciaország–Magyarország 5–3 (0–2, 3–0, 2–1).
Gólszerzők: Texier (24., 35.), Manavian (29.), Treille (46.), Fleury (57.), illetve Hári (13.), Papp (15.), Bartalis (46.).