A hónap elején a Bukaresti Táblabíróság elutasította a Román Jégkorong-szövetség korábbi vezetőinek keresetét, amelyet a Nagy Attila által irányított új vezetőség ellen indítottak. Nem volt tehát akadálya annak, hogy a szövetséget hivatalosan is bejegyezzék. Erre azonban 28 napot kellett várni.
A hírt csütörtökön este tette közzé Nagy Attila. „Hivatalos: a Román Jégkorong-szövetség élére 2023. április 6-án megválasztott vezetőség bekerült a Sportszövetségek Nyilvántartásába” – olvasható az elnök közösségi oldalán.
A Székely Sport megkeresésére válaszolva a FRHG vezetője elmondta, hogy holnap, március 1-jén beutaznak Bukarestbe átvenni az irodát, informálódni a bankszámla-számokról, belenézni a könyvelésbe.
„A február 1-jei döntés most lett hivatalos. A regiszterbe való bejegyzés azt is jelenti, hogy elkezdhetünk saját bevételeket generálni, ugyanakkor a jövő héten bevisszük a minisztériumhoz a költségvetés-kérésünket.
Elméletileg nem kellene semmi akadálya legyen annak, hogy a válogatottak számára a hátralévő három világbajnokságra, a felnőtt női és férfi, illetve az U18-asokéra pénzt kapjunk a sportügynökségtől, az ANS-től (Agenția Naționala pentru Sport)” – hangsúlyozta Nagy Attila.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Ünnepélyesen átadták a gyimesfelsőloki SkiGyimes Hotel és Wellness négycsillagos komplexumát, amely a magyar kormány támogatásával épült fel, és 55 új munkahelyet teremt a térségben.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!