Hirdetés

A hibátlan kapusteljesítmény elengedhetetlen volt a GYHK győzelméhez

Rasmus Rinne verhetetlen volt a gyergyói kapuban
Fotó: Szász Adorján, GYHK

Rasmus Rinne hibátlan teljesítményének, és Dallas Gerads tökéletes lövésének köszönhetően nyerte meg a jégkorong Erste Liga elődöntőjének második mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub. Markus Juurikkala az első és harmadik harmaddal volt elégedett.

2025. március 27., 11:26

A szerda esti összecsapáson a GYHK-nak hazai jégen az egy találat is elég volt a győzelemhez, amellyel összesítésben már 2:0-ra vezet a Brassói Corona ellen.

Kapcsolódó

Hirdetés

Markus Juurikkala, a GYHK vezetőedzője közölte, nagyon jó első harmaduk volt, nagyon jól beleálltak a mérkőzésbe, az egyetlen gond az volt, hogy a sok lehetőséget nem sikerült gólokra váltani.

Kiemelte, a második játékrészben többször emberhátrányba kerültek, néha pedig alig jutottak levegőhöz, és talán az utolsó két-három percben kezdtek ismét magunkra találni. A harmadik harmad 0–0-s eredménynél jött és óriási küzdelem volt, ők pedig jól reagáltak.

Fegyelmezett csapatmunkát tettünk a jégre, amihez kellett Rasmus Rinne tökéletes teljesítménye is a kapuban. Ő volt az a fal, akire szükségünk volt azokban a pillanatokban. Egy ilyen szoros meccsen kell egy van olyan valaki, aki gólt lő, Dallas pedig nagyszerűen találta meg a lehetőséget. Teljesen mindegy, hogy 5–0 vagy 1–0, a győzelem számít, és nekünk ez sikerült”

– fogalmazott Markus Juurikkala.

•  Fotó: Szász Adorján Galéria

Fotó: Szász Adorján

Strenk Hunor, a Corona másodedzője rámutatott, erősen kezdett a hazai csapat, és a kapusuknak volt köszönhető, hogy 0–0 maradt az eredmény az első harmad után.

A pozitívum az, hogy később sikerült emelnük a játékunk színvonalán, sokkal fizikálisabbak voltunk mint az első meccsen, szoros csata volt, bármelyik oldalra eldőlhetett volna a mérkőzés”

Hozzátette, egy kis hiányérzet van benne, mert volt egy pár emberelőnyük, és talán ha azokból gólt szereznek, akkor másképp alakult volna a találkozó.

A párharc következő két összecsapását Brassóban rendezik, szombaton 18.30-tól, vasárnap 17.30-tól csapnak össze a csapatok.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ingyen közvetítik a kézilabda-válogatott találkozóit a tévétársaságok

Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.

Hegedűs saját térfeléről szerzett gólt az FK Csíkszereda edzőmeccsén

Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.

Székelyhon

Látványosan meghasadt az erdélyi autópálya

Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.

`
Krónika

Hatezer éves településre és világháborús lőszerekre bukkantak egy kukoricásban

Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.

Krónika

Látványosan megrepedt az A10-es autópálya Torda közelében, óvatosságra intik a sofőröket

Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.

Főtér

Ezúttal tényleg utolérte a végzete Romániai Pál Fülöp herceget?

A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.

Ez is érdekelheti

Tovább erősödik a Corona, újabb két alapemberrel egyeztek meg

Folytatja a keret megerősítését a Brassói Corona jégkorongcsapata, amely újabb két meghatározó játékosa szerződéshosszabbítását jelentette be. A következő idényben is a sárga-kék mezt viseli Rokaly Szilárd és Részegh Tamás.

Újabb két alapember hosszabbított, folytatja a keretépítést a Brassói Corona

A Brassói Corona újabb két hosszabbítást jelentett be a 2026–2027-es jégkorongidény előtt. A klub közlése szerint Rokaly-Boldizsár Richárd és Gajdó Tamás is a sárga-kékeknél folytatja pályafutását.

Két kulcsemberrel is hosszabbított, betonerős csapatot épít a Brassói Corona

Gőzerővel készül a következő idényre a Brassói Corona, amely a 2026–2027-es szezonban ismét több sorozatban is érdekelt lesz. Ennek megfelelően a Cenk-alatti együttes vezetősége folyamatosan dolgozik a keret megerősítésén.

Gyergyóból Brassóba igazolt a finn alapember

Újabb jelentős igazolást jelentett be a Brassói Corona: a következő idénytől a sárga-kékeket erősíti Konsta Mesikämmen, aki az elmúlt három szezonban a Gyergyói Hoki Klub meghatározó hátvédje volt.

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Négyszeres Erste Liga-bajnokkal erősítenek a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok újabb tapasztalt játékossal erősítik meg keretüket a szezonkezdés előtt. A narancs-kék mezes együtteshez csatlakozik Farkas Tamás, a 34 éves hátvéd, aki a Brassói Coronától érkezik az Ágyúsokhoz.

Visszatér a közönségkedvenc: Molnár Zsombor ismét az Ágyúsokat erősíti

Újabb fontos láncszemmel bővül a Háromszéki Ágyúsok kerete, ugyanis Molnár Zsombor személyében egy rutinos, Erste-ligás tapasztalattal rendelkező támadó tér vissza az együtteshez.

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Málnai Zalán aláírta első profi szerződését

Egy újabb fiatal játékos kap lehetőséget a jégkorong Erste Liga újoncánál: a 19 éves Málnai Zalán a Sapientia U23 együttesétől a Háromszéki Ágyúsokhoz szerződött.

Zajlik az élet Brassóban: kontinentális program, két távozó, egy hosszabbítás

Az erdélyi hokicsapatok közül jelenleg a Brassói Corona a legaktívabb a közösségi médiában: egymást érik a kerettel kapcsolatos hírek. A Cenk-aljai együttes indul a Kontinentális Kupában a visszalépett Gyergyói HK helyett, közzétették a programot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!