A parádés hangulatban zajlott csütörtök esti összecsapást a gyergyóiak bírták jobban. Bár a kék-fehérek sok helyzetet kidolgoztak, és dupla emberelőnyben is voltak, ezúttal a csíki szurkolótábor támogatásával sem tudtak felülkerekedni a piros-fehéreken, így az Erste Liga trófeája másodszor kerül Gyergyóba.
Kevin Constantine, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője a döntő utolsó mérkőzésének végén elmondta, hogy nagyra értékeli a Gyergyó csapatát, valamint büszke a saját együttesére, amely főként helyi játékosokból áll.
„Ők nagyobb költségvetéssel dolgoznak, és van egy emberelőnyös soruk, amely már négy éve együtt játszik – ez nagy erény. Nálunk sok légiós csak idény közben érkezett, de a srácok egész évben küzdöttek. A friss légiósaink érkezése sokat segített a védelemben és a támadósorban.
– jelentette ki Kevin Constantine a Székely Sportnak.
Hozzátette, kevés gólt lőttek, ezért nagy szükségük volt a kapusukra, aki egész évben stabilan védett, minden meccsen pályára lépett, ami fizikailag és mentálisan is elképesztő teljesítmény volt. Úgy véli, Adorján Attila volt a legértékesebb játékosuk a play-off-sorozatban és az alapszakaszban is.
Kevin Constantine megjegyezte, a csapata keményen dolgozott, megtalálták a győzelem útját a döntőig. Egy olyan együttes, amely utolsó a góllövésben, ritkán jut döntőbe. Ők viszont mindent megtettek, a játékosok betartották a taktikát, és igazi csapatként működtek.
„Az idény elején súlyos vereségeink voltak, az utolsó öt alapszakaszmeccsre pedig úgy mentünk, hogy a play-off sem volt biztos. Curt és Tony érkezése stabilitást és támadóerőt hozott, az oroszok pedig önbizalmat.
– fogalmazott az amerikai szakember.
Mint rámutatott, a rájátszásban sok minden változhat, például az ellenfelek sérülései. Náluk is voltak meglepetések: Eddie alig játszott az alapszakaszban, de a play-offban fontos szerepet kapott. Johan pedig, akinek nem jutott sok lehetőséget, egy sérülés miatt bekerült és gólokat szerzett. „Ezek is azt mutatják, hogy bár sokszor nem jön össze, néha minden úgy alakul, ahogy kell” – zárta nyilatkozatát Kevin Constantine.
Markus Juurikkala, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője szerint a szezon hosszú és kemény volt, de kiemelte, hogy rengeteget küzdöttek, és sikerült végigcsinálniuk.
„Először is szeretném megköszönni mindkét közönség támogatását, akik fantasztikus hangulatot teremtettek. Külön köszönetet mondok a Sportklubnak is, mert komolyan vették a rájátszást és a döntőt, és büszkék lehetnek arra, amit elértek.
És mindehhez köszönöm a feleségemnek és a fiamnak, mert nélkülük nem lett volna lehetséges, vagy nem jelentett volna semmit. De éppen ez adja meg az értelmét. Fantasztikus év volt – méltatta a teljesítményüket a finn szakvezető a Székely Sportnak.
Kiemelte, úgy érzi, hogy egymásért küzdöttek, tehetséges csapatot alkotnak, amit ki is kellett használni.
– mutatott rá.
Megdicsérte az ellenfelet is, amely egy nagyon jó csapat, és rengeteg tisztelet jár az edzőjének, a stábjának és a játékosainak. Igazán kemény, nagyon nehéz csapat volt, akikkel játszani kellett. „Nehéz volt gólt szerezni ellenük, és minden mérkőzés szoros volt.
Különleges csapatunk van, nagyon jó kombinációja különböző személyiségeknek, és mi egy családot alkotunk. Képesek voltunk küzdeni a családért, és ez az eredmény” – zárta a szezon és a végső összecsapás küzdelmeinek összegzését a Markus Juurikkala.
Becze Tihamér, a Sportklub csatára elmondta, hogy a hatodik mérkőzés nagyon kiélezett küzdelmet hozott, és bár voltak lehetőségeik, összességében kijelenthető, hogy a jobb csapat nyert.
„Nyilván megvolt nekünk is az esélyünk, de egy magas kaliberű csapat ellen játszottunk, akik más költségvetéssel dolgoznak, mint az idei Sportklub. Összességében nagyon büszke vagyok a csapat szezonbeli teljesítményére. Szerintem ez bevonulhat úgy a csapattörténelembe, mint a legnagyobb meglepetés” – jegyezte meg.
Kiemelte, hogy okkal lehet büszke az egész város. A szurkolóik fantasztikusan odatették magukat és ilyen környezetet teremtettek a play-offra, hihetetlenül jól esett nekik.
– mutatott rá Becze.
„Éreztük a csapatkohéziót, ami végül összeállt. A rájátszásban jól szerepeltünk, a BJAHC ellen, akikről tudtuk, hogy jól tudnak játszani. A Debrecen keményebb feladat volt, de mindenki beleállt, így megoldottuk, és 4:1-es eredménnyel jutottunk a döntőbe, ami nem véletlen. A döntőben erősebb csapattal találkoztunk, akik extra légiósokat hoztak a play-offra, míg mi néha három külföldi játékossal mentünk.
– összegzett a Sportklub legtöbb gólt szerző játékosa.
Vincze Péter, a GYHK támadója szerint ennél tökéletesebb szezonzárás nem is létezhetne. „Sikerült nyernünk, és igazából ez a legfontosabb.
Nagyon büszke vagyok minden egyes játékosunkra. Úgy éreztem, hogy öt az ötben jobban tudtunk játszani. Lehet, hogy ezen a meccsen jobban ránk jöttek, de sikerült kevés kiállítást begyűjteni, és amikor teljes létszámban voltunk a jégen, akkor szerintem a döntő nagy részében dominálni tudtunk. Ezt és a fegyelmezettséget emelném ki” – fogalmazott Vincze Péter.
Hozzátette, a szezonjuk ennél jobb nem is lehetett volna: négyből négy trófeát nyertek, ami tökéletes.
– foglalta össze a döntővel és szezonnal kapcsolatos meglátásait a GYHK csatára.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!