Az idei Románia Kupa négyes döntője két csapat számára különleges súllyal bír. A Háromszéki Ágyúsok történetük során először szerepelnek a sorozat elődöntőjében, a Gyergyói Hoki Klub pedig először emelheti a magasba ezt a trófeát. Természetesen abban az esetben, ha túljut az Ágyúsokon és legyőzi a másik ágon döntőbe jutó ellenfelet is.
Persze ugyancsak fontos ez a trófea a Steaua számára is, hiszen ők veretes történelmük ellenére (harmincszoros kupagyőztesek) az utóbbi években nem nagyon érezhették a siker ízét ilyen szinten. A Corona eddig háromszor nyerte meg a kupát és nyilván mindent megtesz majd a negyedikért.
A négyes döntő programja:
Szombat:
15 órától Bukaresti Steaua–Brassói Corona
19 órától Gyergyói Hoki Klub–Háromszéki Ágyúsok
Vasárnap:
14 órától bronzmeccs
18 órától kupadöntő
Érdekessége lesz az idei kiírásnak, hogy a GYHK-Ágyúsok mérkőzést és a döntőt online közvetítésben román és magyar kommentárral is követni lehet.
A gyergyószentmiklósi csarnokban a három idegenből érkező csapat drukkerei számára külön szektorok lesznek kialakítva. A Gyergyói Hoki Klub szurkolói és a semleges nézők a főbejáraton juthatnak be a csarnokba.
Jegyek elővételben online vásárolhatók meg, de a mérkőzések előtt még lesz jegyárusítás a jégpálya pénztáránál is.
Bérlet és jegyárak:
Teljes bérlet (mind a négy mérkőzésre) 100 lej
Csapatbérlet (egy csapat két mérkőzésére) 60 lej
Belépőjegy egy szombati mérkőzésre 25 lej
A kisdöntőre és a döntőre 40 lejért lehet belépőt váltani. 6 évnél fiatalabb gyermekek számára a belépés ingyenes.
Nemcsak a következő idényről, hanem a közös magyar-román hokibajnokság jövőjéről is szó esett a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor sportfórumán, ahol klubvezetők és játékosok ütköztették álláspontjukat.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Ukrajna készen áll a méltóságteljes békére Oroszországgal – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, miután Donald Trump amerikai elnök különmegbízottaival, Steve Witkoff-fal és Jared Kushnerrel egyeztetett a békefolyamat lehetőségéről.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!