A Fox Hockey már több éve rendez felkészülési tornát ebben az időszakban, négyszer szervezték meg a Székelyföldi Női Jégkorongtornát. Most viszont szélesebbre nyitnak és négy ország hokis lányainak részvételével szervezik meg a Négy Nemzet Tornát.
A rókalányok ellenfelei Szerbia, valamint Bosznia-Hercegovina válogatottja és a Ferencváros lesznek.
A pénteken 15.30-kor rajtoló esemény első találkozóján a szerb lányok a Fradival találkoznak, 18.50-kor pedig a Fox Hockey együttese mérkőzik meg a bosnyák női jégkorongozókkal. Szombaton 15.10-től Szerbia–Bosznia-Hercegovina meccs, 18.10-től pedig az FTC-Telekom–Fox Hockey összecsapást láthat a közönség. Vasárnap délelőtt 10.10-kor kezdődik az első találkozó, ahol Bosznia-Hercegovina és az FTC csapnak össze, zárásként pedig Fox Hockey–Szerbia mérkőzést rendeznek 13.10-től.
Amint Laczkó Levente a gyergyószentmiklósi női csapat vezetője a Székely Sport kérdésére válaszolva elmondta, mindhárom riválissal játszottak már akár klub színekben, akár válogatottként különféle tornákon és az a véleménye, hogy négy közel azonos játékerőt képviselő csapat találkozik. Izgalmas, szoros mérkőzésekre van kilátás.
A Fox Hockey kerete két hete dolgozik közösen, napi több száraz és jeges edzéssel készülnek a tornára. Természetesen itthon szeretnék tartani az első helyezettnek járó díjat.
A meccsekre a belépés ingyenes.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!