Osztálykülönbség volt a Grenoble-i Bruleurs De Loups és a romániai bajnok Brassói Corona között. A franciák az első négy percben három gól lőttek, majd a tizedikben a negyediket is. Ekkor Polcot cserélték be Tőke helyére, de ő sem sokat segíthetett. Az első játékrészt 5–0-ra nyerte a Grenoble, a másodikat 3–1-re, a harmadikat 3–0-ra. A brassói becsületgólt Radim Valchar szerezte a 30. percben.
A Brassói Corona lényegében papírformának megfelelően 0 ponttal térhet haza a Kontinentális Kupa elődöntő tornáról. A franciák bejutottak a négyes döntőbe. A csoport másik továbbjutójának kiléte az esti Aalborg–Katowice mérkőzésen dől el.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!