A Fradi után az Újpestet is legyőzte, úgy tűnik, kimászott a gödörből a GYHK

Gergely Imre 2024. január 14., 21:40 utolsó módosítás: 2024. január 14., 21:59

Megtalálta a bajnoki formáját a Gyergyói Hoki Klub, nagyszerű játékot mutatott be az Újpest ellen vasárnap este, ez pedig újabb három pontot hozott a piros-fehéreknek a jégkorong Erste Ligában.

Ismét lehengerlő formát mutatott a gyergyói gárda Fotó: Szász Adorján

Gyergyói dominancia jellemezte a mérkőzés első harmadát, Sylvestre-ék folyamatosan nyomást gyakoroltak Rajna ketrecére, de az újpesti kapuvédő ezúttal is remekelt. A hazai oldalon pedig Rinne is hozta azt, ami tőle elvárható, így 0–0 volt az állás húsz perc játék után.

A középső harmadban is abszolút gyergyói fölényben zajlott, csak idő kérdése volt, hogy mikor sikerül túljárni Rajna eszén. Ez Sylvestre-nek sikerült hamarabb, aki Sárpátki kiugratása után volt eredményes. Nyomott tovább a piros-fehér együttes, de nem jött a második gól, viszont a játékrész közepén azt is meg kellett mutatniuk, hogy védekezni is tudnak.

Fotó: Szász Adorján

Az UTE több, mint másfél percig kettős emberelőnyben támadhatott, de Haaranenék stabilan megoldották a feladatot. Kevéssel később pedig Vincze Péter találatával meglett a 2–0 is, ami reálisabban tükrözte a játék képét.

A záró játékrész kezdetén Szigeti növelte a különbséget, és Orbán is betalált a közönség nagy része szerint, de ezt videózás után nem adták meg. Nemsokára így is 4–0 lett, de Vincze második gólja után egyet még videóztak. Egyedüli kérdés még az volt, hogy Rinne kapuja érintetlen marad-e. Nem maradt. Kiss Patrik és Just kozmetikázott az eredményen.

A Gyergyói Hoki Klub ismét lehengerlő formát mutatott. A jelek szerint kimászott a gödörből.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Újpest 4–2 (0–0, 2–0, 2–2).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (24.), Vincze Péter (37., 44.), Szigeti Ákos (41.) Illetve Kiss Patrik (48.), Kyle Just (59.).