Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke, a büró egyetlen székelyföldi tagja a Székelyhonnak elmondta, minden tőle telhető módon védeni fogja a székelyföldi játékosokat minden támadás ellen.
„Szégyen a szövetség főtitkárának, Alexandru Nistornak azon nyilatkozata, amikor azzal vádolta a válogatott székelyföldi tagjait, hogy veszíteni akartak a Magyarország elleni mérkőzésen.
– nyilatkozta Hodos.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!