Egy évvel ezelőtt is ez a két csapat találkozott egymással a Szuperkupában, akkor simán nyert az FTC, ám most alaposan változott a helyzet. Hiába birtokolta kicsivel többet a korongot a fővárosi együttes, a gólokat a debreceniek lőtték. Az 5. percben Mihalik András nagy sebességgel lekorcsolyázta védőjét, kapu elé tört, elfektette Arany Gergelyt, és a kapus fölött a hálóba emelt. Három perc múlva Jan Dalecky kapott szép passzt, ezzel kilépett, és a bal felső sarokba bombázott.
A DEAC kettős emberelőnyben a kapuvasat találta el, majd az egyik palánk fölötti védőplexi berepedt, és ezért szűk negyedórás kényszerszünet következett.
A második harmadban felpörgött az FTC, emberelőnybe került, ezalatt egyszer a kapuvason csattant a pakk, majd Hetényi Zoltán védett karral. Ám ahogy Oleg Szoszunov - aki 205 centijével a magyar mezőny valaha volt legmagasabb játékosa - visszatért a büntetőpadról, elérte a kivágott korongot, és szólójából Arany lábai között a kapuba lőtt.
A forgatókönyv a záró húsz percre sem változott. Egy kisebb védelmi megingást Révész Marcell használt ki. Az 53. percben szépített a fővárosi gárda, Aku Kestilä lőtt a rövid sarokba balról. A hajrában megint jól védekezett a hajdúsági csapat, a ferencvárosi Tóth Gergő pedig verekedés kezdeményezéséért végleges kiállítást kapott.
Ezzel a DEAC fennállása első Szuperkupa-diadalát aratta. A két együttes pénteken Debrecenben, a bajnoki rajton ismét összecsap.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!