A DAB edzője elismeri, a GYHK minden szegmensben felülmúlta csapatát

Gergely Imre 2023. február 21., 09:19 utolsó módosítás: 2023. február 21., 11:22

A Gyergyói Hoki Klub 2–0-ra vezet a jégkorong Erste Liga rájátszásának negyeddöntőjében, még két győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz. A második mérkőzés után a dunaújvárosiak edzője elmondta, nem így képzelték el a kezdést, de nyitott még a párharc.

Nem engedtek teret az ellenfélnek a gyergyói játékosok Fotó: Szász Adorján/GYHK

A gyergyóiak két magabiztos győzelemmel kezdték hazai jégen a Dunaújvárosi Acélbikák elleni párharcot, előbb 5–2-re, majd 7–3-ra győztek.

A hétfő esti második összecsapás után Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője elmondta, sokkal jobban kezdett az ellenfél, mint az első mérkőzésen, de igyekeztek nem letérni arról a vágányról, ahogy az első meccsen dolgoztak.

A rájátszásban az a legfontosabb, hogy mérkőzésről mérkőzésre haladjunk, amit pedig át akartunk adni szakmailag, azt megtanulták, ugyanakkor a kivitelezésben sem volt hiba”

– mutatott rá.

Niko Eronen, a DAB vezetőedzője szerint egy kicsivel jobban kezdték a hétfői meccset, mint az elsőt, így természetesen rosszul esett nekik, hogy ugyanaz volt a forgatókönyv.

A hazai csapat minden szegmensben felülmúlt ezen a két mérkőzésen, így még komolyabban kell készülnünk a következő két összecsapásra.

Tudom, hogy sok van még bennünk, nyilván nem így képzeltük el az első két mérkőzést, de négyet kell nyerni, úgyhogy nyitott a párharc. Hazamegyünk, és igyekszünk készen állni a következő találkozóra”.

A párharc Dunaújvárosban folytatódik, a harmadik és a negyedik mérkőzést csütörtökön és pénteken játsszák egyaránt 19.30-tól.