A kezdés előtt ünnepélyes pillanatokat éltek át a csapatok és a Remete Ice Aréna közönsége. A GYHK új otthonában a magasba emelkedtek a piros-fehérek öt eddigi trófeájának tiszteletére készült zászlók. Ezek hirdetik, hogy 2023-ban Erste Liga bajnok lett a Gyergyói Hoki Klub, és a 2024–2025-ös szezonban a romániai Szuperkupát, a Román Kupát, a romániai bajnokságot és az Erste Ligát is megnyerte.
Aztán elkezdődött a mérkőzés, amelynek elején a Sportklub került emberelőnybe, de a GYHK védelme állta a sarat. És rögtön miután kiegészültek Szigeti megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az előny azonban mindössze fél percig tartott, Péter könnyen helyzetbe került és egyenlített.
A vendég drukkerek örömére a játékrész közepén Ritchie is betalált egy védelmi megingást kihasználva. Ráadásul még az első harmad legvégén Reisz lövése is becsapta Rinnét.
A gólok száma nem ezt mutatta, de az első harmadban is a GYHK-nak volt több helyzete, lövése, ami a második húsz percre nyomasztó fölénnyé erősödött. Az első emberelőnyüket ki is használták a piros-fehérek, Császár küldte a ketrecbe közelről a korongot.
Nagyon közel állt az egyenlítő gólhoz is a házigazda de Melnyicsuk bravúrokat halmozott, amikor pedig már verve volt, a kapuvas segített a csíkiakon. 3–3 helyett pedig 2–4 lett az állás, Péter talált be egy perccel a szünet előtt.
A záró húsz perc nem a jégkorongról szólt. A két büntetőpad csak pillanatokra maradt üresen, egymást váltották rajtuk a játékosok. A játékvezetők a szabálykönyv jelentős részét alkalmazták, 20-20 perc büntetést szabtak ki.
Az idő közben telt, a gyergyóiak nem tudtak lendületbe jönni, az eredmény így nem változott. Egészen az 59. percig, amikor Becze zárta le a mérkőzést üres kapus találattal.
Egy feszültségekkel teli meccset nyert meg a Sportklub, a GYHK pedig két vereséggel zárja a 2025-ös évet.
Egyébként a mérkőzés előtt kellemes meglepetésben volt része a Remete Ice Aréna közönségének: a Székely Sport munkatársaival találkozhattak a csarnok folyosóján, akik csokikkal ajándékozták meg a belépő szurkolókat.
Nem is lehetett jobb alkalom arra, hogy a székelyföldi sportéletet követő és megmutató portál és az olvasók megismerjék egymást, mint az év vége legnagyobb meccsén.
Most már nem csak a világhálón, képernyőkön „találkozhattak”, hanem személyesen is. Lesznek még ilyen alkalmak 2026-ban is!
Jégkorong Erste Liga és romániai bajnokság:
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 2–5 (1–3, 1–1, 0–1).
Gólszerzők: Szigeti Ákos (5.), Császár Hunor (27.), illetve Péter Balázs (5., 40.), James Ritchie (10.), Reisz Áron (20.), Becze Tihamér (59.).
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Corona | 24 | 18 | 0 | 1 | 5 | 104-69 | 55 |
2 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 24 | 17 | 1 | 0 | 6 | 107-56 | 53 |
3 | Újpesti TE UTE | 24 | 15 | 2 | 0 | 7 | 92-62 | 49 |
4 | Debreceni EAC DEAC | 25 | 11 | 3 | 5 | 6 | 94-68 | 44 |
5 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 24 | 9 | 2 | 2 | 11 | 69-69 | 33 |
6 | Budapest JAHC BJAHC | 23 | 7 | 3 | 2 | 11 | 71-75 | 29 |
7 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 24 | 8 | 1 | 2 | 13 | 64-77 | 28 |
8 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 24 | 6 | 0 | 2 | 16 | 61-102 | 20 |
9 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 24 | 3 | 2 | 0 | 19 | 57-141 | 13 |
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!