A csíkszeredai együttes mindhárom mérkőzését megnyerve hódította el a serleget, a vasárnapi döntőben 7–0-ra verte a Háromszéki Ágyúsok gárdáját. A harmadik helyen a Sapientia U23 csapata végzett, miután 5–2-re múlta felül a Bukaresti Steauát.
A négycsapatos karcfalvi felkészülési jégkorongtornán újra lehettek szurkolók, a szervezők beengedték a koronavírus szempontjából védettséget élvező nézőket.
Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 7–0 (1–0, 2–0, 4–0)
Gólszerzők: Karel Kubát (36., 56.), Rokaly Szilárd (46., 58.), Bíró Tamás (8.), Eduard Cășăneanu (34.) és Péter Andor (44.)
Sapientia U23–Bukaresti Steaua 5–2 (1–0, 4–1, 0–1)
Gólszerzők: Karda Előd (5., 39.), György Rajmund (23.), Benedek Norbert (33.) és Bănceanu Levente (34.), illetve Mihai Georgescu (38.) és Orbán Szilárd (57.).
Korábbi eredmények: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 20–0, Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok 0–5, Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 1–0 és Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 1–9.
A torna végeredménye: 1. Csíkszeredai Sportklub 9 pont (36–1), 2. Ágyúsok 6 pont (6–7), 3. Sapientia 3 (6–16), 4. Steaua 0 (2–26).
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!