A Bukaresti Steaua öt góllal verte a Brassói Corona második csapatát

Dobos László 2024. április 08., 21:17 utolsó módosítás: 2024. április 08., 21:29

Az utolsó előtti mérkőzést rendezték hétfőn este a 2023–2024-es román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakaszában. A tartalékosan felálló Brassói Corona vereséget szenvedett Otopeni-ben, a Steaua otthonában.

Elérte célját a Bukaresti Steaua a román jégkorongbajnokságban: a bronzéremért léphet jégre Fotó: Borbély Fanni

A katonacsapat hétfőn este nem nevezte Antal Alfrédot, a vendég brassói együttes pedig – mivel kedden és szerdán az Erste Liga-döntőben érdekelt – csupán nyolc Erste Ligás játékost küldött jégre, a keretet ifjúsági hokisokkal pótolták fel.

Annak ellenére, hogy a Steaua sokkal többet lőtt kapura két harmadon át szoros volt az eredmény. A harmadik játékrészben aztán négyszer is betalált a hazai gárda.

A Steaua győzelmével eldőltek a lényegi kérdések a román hokibajnokság alapszakaszában. Lupașcuék beérték pontszámban a galaciakat, de a katonacsapatnak jobb a gólkülönbsége, és az egymás elleni találkozók eredményei is a bukarestieknek kedveznek. Az alapszakaszt a Csíkszeredai Sportklub nyeri, és a döntőben a Brassói Coronával találkozik. A bronzérmemért Gyergyói HK–Bukaresti Steaua párharc lesz. Az időpontokról később dönt a szakszövetség.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Bukaresti Steaua–Brassói Corona 7–2 (3–2, 0–0, 4–0).
Gólszerzők: Tódor Csaba (3.), Andrei Filip (14.), Mihai Georgescu (16.), Jakub Mataj (52.), Adam Pauliny (53.), Buda Gábor (57.) és Csergő Hunor (58.), illetve Dmitrij Rudika (4.) és Gajdó Balázs (15.).

Kapuralövések: 65–23.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Andrieș Gheorghieș és Gabriel Radu, illetve Gabriel Constantinescu és Răzvan Scriban.

Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov Adorján Örs, (kapusok) – Jakub Mataj, Orbán Szilárd, Adam Pauliny, Mihai Georgescu, Andrei Filip (első sor); Andrei Gerasimov, Florin Creangă, Danyil Martinov, Andrej Mihnyov, Csergő Hunor (második sor); Andrei Grabari-Diaconescu, Tódor Csaba, Buda Gábor, Adrian Irimia, Robert Timaru (harmadik sor); Boldizsár Cristian, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.

Brassói Corona: Patrik Polc, Bartis Ádám (kapusok) – Farkas Tamás, Pavlo Demcsenko, Gajdó Balázs, Rareș Vasile, Kovács Mátyás (első sor); Gajdó Tamás, Dmitrij Rudika, Kovács Előd, Cezar Gheorghe, Andrei Vasile (második sor); Bakk Mihály, Flavius Petrescu, Galaczi Norbert, Dorian Bădițoiu, Pap Hunor (harmadik sor). Vezetőedző: Zsók Levente.