A BJA kiütéssel nyert Újpesten

Gergely Imre 2024. február 29., 21:49

Egy mérkőzést rendeztek csütörtökön este a jégkorong Erste Ligában. BJA az UTE vendégként nyert ötgólos különbséggel.

Gólokban nem volt hiány Fotó: Vörös Dávid/UTE

Amikor Just az első harmad derekán megszerezte a vezetést a liláknak még nem gondolták volna az újpesti szurkolók, hogy mi fog következni.

Azonban a Budapest Jégkorong Akadémia HC már az első szünet előtt fordított, a második harmadban pedig még kettőt lőttek Schlekmannék.

1–4-nél jött a záró játékrész, amelynek az elején még szépített az UTE de aztán még három BJA-gól jött, így 2–7 lett a vége.

Az UTE így a FEHA19 ellen elszenvedett szerdai veresége után újra kikapott, a BJA pedig hosszú vereség sorozat után tudott győzni.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

UTE–BJA 2–7 (1–2, 0–2, 1–3).
Gólszerzők: Kyle Just (12.), Szabó Rácz Maxim (43.), illetve Sági Martin (16., 57.), Ilija Culigin (19.), Jevgenyij Mozer (21., 58.), Schlekmann Márk (32., 60.).