Visszavette helyét a dobogón a vásárhelyi futsalcsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. október 08., 20:20 utolsó módosítás: 2024. október 08., 20:25

Kétgólos előnyre tett szert az első félidőben, ezzel jól tudott gazdálkodni a folytatásban a Marosvásárhelyi VSK, és végül magabiztosan húzta be a három pontot a Temesvári CFR ellen.

Irányítás alatt tartotta a meccset, megérdemelten nyert a VSK. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Marosvásárhelyen játszották le a teremlabdarúgó 1. Liga 5. fordulójának utolsó találkozóját, amelyen a szezont biztatóan kezdő VSK a nyáron átalakult és még nyeretlen ezüstérmest fogadta.

Nagyon hamar vezetést szereztek a hazaiak, Pogăcean már a 3. percben betalált. Ezután mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek, a kapusok jól tették a dolgukat. A vásárhelyi csapat irányítás alatt tartotta a meccset, de nem tudták növelni az előnyt. Az első félidő közepén túl pedig a temesváriak kissé váratlanul kiegyenlítettek a brazil Passoli góljával.

A VSK játékosai egyből támadásba lendültek, Iszlai volt a legveszélyesebb, aki a kapufát is eltalálta. A 15. percben időt kért Cosmin Gherman vezetőedző, és

ez nagyon jót tett a tanítványai számára, hiszen rögtön ezt követően egy begyakorolt figurát követően visszavették az előnyt, Iszlai passzát Küsmödi váltotta gólra.

Kevéssel a szünet előtt veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a hazai együttes, Covaci-nak készítették le, aki a hálóba vágta, ezzel már 3–1-re vezettek.

Fordulás után többet kockáztattak a vendégek, de a befejezések nem voltak eléggé pontosak, a VSK kapusa rendre védeni tudott. Ellenben a másik oldalon a duplázó Pogăcean találatával a hazaiak három góllal elhúztak.

Az utolsó nyolc percre vészkapusos taktikára váltott a CFR, nyomás alá helyezték a vásárhelyi kaput, azonban tehetetlen voltak, mivel

remekül zárt a vásárhelyi védelem, és amikor rajtuk túljutott a labda, Tătar bravúrral védett.

A végén ráadásul hibáztak támadásban, ezt pedig Iszlai kihasználta, aki az üres kapuba lőtt és beállította az 5–1-es végeredményt.

Győzelmének köszönhetően a Marosvásárhelyi VSK ismét fellépett dobogóra, három ponttal megelőzte azt a Dévai Westet, amellyel éppen a következő fordulóban vasárnap 13 órától idegenben játszik.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 5. forduló:

Marosvásárhelyi VSK–Temesvári CFR 5–1 (3–1).
Gólszerzők: Pogăcean (3., 27.), Küsmödi (15.), Covaci (20.), Iszlai (38.), illetve Passoli (12.).
VSK: Tătar – Covaci, Iszlai, Küsmödi, Pogăcean. Cserék: Săbăduș – Tifán, Nicola, Barbócz, Láposi, Varga, Nistor, Butiurcă, Curticăpean.