Vergődött a bajnok, lelépte az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. szeptember 02., 20:34 utolsó módosítás: 2024. szeptember 02., 20:39

A tavaly megszorongatni sem nagyon tudta a Galaci Unitedet, a teremlabdarúgó élvonal új kiírásának nyitófordulójában csak az FK Székelyudvarhelynél volt az előny, simán nyert a címvédővel szemben.

Előnyt szerezték, ezt megőrizték az udvarhelyiek Fotó: László Ildikó

Hétfőn délután a városi sportcsarnokban a teremlabdarúgó 1. Liga új idényének első fordulója rögtön rangadót hozott, a bajnok Galaci Unitedet látta vendégül az FK Székelyudvarhely. Az új edző, Florin Ignat a Toniță – Bálint, Miklós, Kedei, Hadnagy kezdőcsapatot jelölte ki, mezőnyben a második sor a Dudău, Gavrilă, Tankó, Boga volt.

Idegesen indított a házigazda, 23 másodperc alatt két szabálytalanságot követtek el. Valamelyest nyugtatóként hatott erre, hogy Bálint Andor az első adódó lehetőségét gólra váltotta. Két védőjét befűzve kilencről kilőtte a jobb alsót.

Nem sokáig volt előnyben az FK, még abban a percben, a másodikban egyenlített a címvédő (1–1).

Nagyon gyorsan, a 6. percben kigyűlt a székelyudvarhelyiek csapathibája. A vendégek irányítottak, többet volt náluk a játékszer, Toniță két nagy védésére volt szükség, hogy ne vegyék át a vezetést.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Hiába a mezőnyfölény, a több lehetőség, a házigazdák voltak eredményesek:

a 12. percben szépen végig játszott támadást követően Tankó Levente maradt teljesen szabadon, közelről bepattintotta.

A pihenőig maradt a 2–1, pedig Gavrilă a kapufát találta telibe, Hadnagy ziccert vétett, Toniță két újabb hárítást mutatott be, illetve ki kell emelni azt is, hogy nem követtek el több szabálytalanságot, amivel kisbüntetőhöz jusson az ellenlábasuk.

Galaci rohamokkal kezdődött a második játékrész, a szerencse is kellett, hogy Nastai lövése az egyik kapufáról a másikra vágódjon, onnan pedig ne befelé, hanem kifelé pattanjon.

A Duna partiak kapusának ügyetlenkedését használta ki Tankó, aki lecsapott az adódó lehetőségre, a labdát ellopva tőle gurította el mellette, a 24. percben 3–1 állt az eredményjelzőn.

A találkozó ezen szakaszában kiütközött, hogy a Galac csak két héttel ezelőtt vágott neki a bajnokságra való ráhangolásnak.

Fáradni kezdtek, több hibát követtek el. Az FK pedig büntetett, Dudău ugratta Bálintot, aki a kapussal szemben kilőtte a bal felsőt, a 29. percben 4–1-re módosítva az állást.

Teljesen összeesett az United, sem fizikálisan, sem mentálisan nem bírta az utolsó részét a találkozónak. Kedei is meglőtte a gólját, 5–1 után szépített az United.

Jól mutatott az FK Székelyudvarhely a bajnoki nyitányon. Az új edző a két sorral játszotta végig az egész mérkőzést, Petrișor Toniță védései magabiztosságot adtak a többieknek, a szerencse is mellettük állt, amikor kellett, valamint kihasználtak azt, hogy a címvédő nem bírta szusszal a legvégig.

Az első bajnoki párharcot megnyerték a címvédővel szemben, a mintegy 800 fős szurkolósereg önfeledten ünnepelhetett a legvégén a kedvenceikkel.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 1. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 5–2 (2–1).

Gólszerzők: Bálint Andor (2., 29.), Tankó Levente (12., 24.), Kedei Barna (34.), illetve André Sasse (12.), Iulian Cojocaru (36.).