Végig loholt az ellenfele és az eredmény után az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2021. október 17., 20:28

Az egész találkozón hátrányban volt az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga hatodik fordulójának rangadóján. Ezt próbálta ledolgozni a Dévai Autobergamo otthonában.

Balázsi a végjátékban kétszer is betalált, nem volt elégséges a győzelemhez Fotó: Veres Nándor

Vasárnap délután az eddig százszázalékos mutatóval rendelkező Futsal Klub Székelyudvarhely idegenben, a szintén veretlen Dévai Autobergamo otthonában lépett pályára. A Jakab Zoltán által felkészített csapat a Farkas – Szécsi, Balázsi, Bálint, Kedei kezdősorral indította a párharcot, a meccs során még játélehetőséget kapott Miklós, Tankó, Kerestély, Kanyó és Gálfi.

Érződött, hogy nagy volt a tét, hiszen a két fél nem esett egymásnak, inkább mezőnyben adogattak az elején. Egy szöglet után a 6. percben a Hunyad megyeiek kezdték el a gólgyártást, amire gyorsan válaszolt a székelyföldi gárda, a 8. percben Kedei pöccintett be közelről egy kapusról kipattanó lövést (1–1).

A szünet előtt gyorsultak fel az események, igaz, hogy az FK-t ekkor alaposan faképnél hagyta Fortuna istennő: kétszer is öngólt jegyezhettünk fel. Kanyó egy baloldali támadást követően a jobb alsóba bombázta, ezzel alakult ki a 3–2-es félidei eredmény.

Fotó: Veres Nándor

A második felvonásban motiváltabban jött ki az Autobergamo, a 25. percig 5–2-re módosította az állást, igaz, hogy gyorsan kigyűjtötte csapathibáját is.

A 29. percben Bálint kisbüntetőt végezhetett el, amit elemi erővel a bal felsőbe lőtt. Kanyó kapufája után visszaállt a háromgólos különbség (6–3).

Mindent egy lapra feltéve, a kapust mezőnyjátékosra cserélve rohamozta a végjátékban a dévaiak kapuját az udvarhelyi együttes. Balázsi két találatával a 37. percben megcsillant a remény, hogy ponttal térnek haza (6–5).

A házigazdák időt kértek, ez pedig döntő volt: két passzt követően 7–5-re módosították az eredményt. Erre az FK már csak eggyel tudott válaszolni, így 7–6-ra kapott ki az egyik riválisa pályáján az udvarhelyi futsalcsapat.

Az FK botlása egyben azt is jelentette, hogy lecsúszott a tabella harmadik helyére, miután a címvédő Galaci United nyert.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 6. forduló:

Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely 7–6 (3–2).
A vendégek gólszerzői: Bálint Andor és Balázsi Attila 2-2, Kedei Barna, Kanyó Szilárd.