Ugyan szorossá tette a meccset Galacon, de végül vereséget szenvedett el a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2024. február 13., 20:13 utolsó módosítás: 2024. február 13., 22:06

Közel három hét szünet után folytatódott a teremlabdarúgó 1. Liga, a 16. fordulóban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az éllovas Galaci United otthonába látogatott. A háromszéki klub kiélezett csatát vívott, de végül pont nélkül tért haza.

Tisztesen helyt állt Galacon a Sepsi-SIC Fotó: Miska Brigitta

Az előző két bajnokiját egyaránt elbukta a Sepsi-SIC, előbb a dévaiak otthonában szenvedett el 3–2-es vereséget, majd hazai környezetben az FK Székelyudvarhelytől kapott ki drámai meccsen 5–3-ra.

Kedden este a Galaci United otthonában kiválóan kezdtek a vendégek, a mérkőzés elején egy hatalmas védelmi hibát követően Veres Botond elé került a labda, aki könyörtelenül kihasználta a ziccert és előnyhöz juttatta csapatát (0–1). A 12. percben egy nagyszerű összjátékot követően a hazaiaktól Araujo szenzációsan lőtte ki a hosszút, ezzel kiegyenlítve az állást (1–1).

Nem sokkal a szünet előtt az ellenfél térfelén labdát veszített a háromszéki gárda, ebből megindultak a galaciak és kiválóan passzolták ki a zöld-fehérek védőjét és kapusát, a végén Crăciunnak csak az üres kapuba kellett gurítania a játékszert (2–1). Nem kellett sokat várni az újabb hazai találatra, Deiby volt eredményes, így 3–1-es galaci vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek.

A fordulást követően a hazai klub ott folytatta, ahol abbahagyta, Dudău duplájával ellépett a házigazda, így már 5–1-et mutatott az eredményjelző.

A nagy különbség ellenére sem adták fel a harcot a sepsiszentgyörgyiek, előbb Veress Botond pofozott a hálóba egy középre passzolt labdát, majd Czintos József szenzációsan lőtte ki a bal felsőt hat perccel a vége előtt (5–3). A hajrában mindent megtett a Sepsi-SIC, hogy szorosabbá tegye az eredményt, de újabb találat nem született.

A Galaci United 5–3-as győzelmet aratott, a zöld-fehérek 16 fordulót követően az ötödik helyen állnak, legközelebb február 19-én játszanak a Temesvári CFR otthonában.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapaszakasz, 16. forduló:
Galaci United–Sepsi-SIC 5–3 (3–1),
gólszerzők Araujo (12.), Crăciun (17.), Deiby (19.), Dudău (21., 24.), illetve Veress (3., 30), Czintos (34.)