Nagyszerű szezonrajt után (háromból három győzelem) az előző fordulóban kiütéses vereséget szenvedett az udvarhelyi csapat, a Dévai Autobergamo vendégeként 9–2-re maradt alul. Ezt a csorbát köszörülnék ki a székely legények, de egyáltalán nem lesz könnyű dolguk.
Temesvár az előző idényben a bajnokság mellett a Román Kupát is megnyerte, az új szezon kezdetén pedig a Szuperkupában is első helyen végzett.
A bajnokságban három meccset játszott eddig, Vicovban 10–1-re, míg hazai pályán Călărași ellen 3–2-re nyert, a Dévai Autobergamóval pedig 1–1-es döntetlent ért el.
A Csíkszeredai Imperial Wet hazai pályán, az Erőss Zsolt Arénában 20 órától a jászvásáriak ellen javítana, jelenleg ugyanis csak a hetedik helyen áll a táblázaton.
A jászvásáriak is három pontot gyűjtöttek eddig, Buzăuban 2–0-ra nyertek, az FK otthonában 5–4-re, hazai pályán Galactól 6–2-re, míg a Dunărea Călărași-tól 1–0-ra kaptak ki.
Teremlabdarúgó 1. Liga, 5. forduló:
Dunărea Călărași–Kolozsvári Clujana 20–1 (6–0)
Gloria Buzău–Bukovina Vicov 4–2 (2–0)
Galaci United–Dévai Autobergamo – hétfő, 18.30
FK Székelyudvarhely–Temesvári Informatica – kedd, 18 óra
Csíkszeredai Imperial Wet–Jászvásári Futsal Poli – kedd, 20 óra.
A 4. fordulóból elhalasztott Temesvár–Csíkszereda meccset október 24-én 18 órától pótolják.
Teremlabdarúgó 1. Liga, 2018–2019-es szezon, alapszakasz
M | GY | D | V | GK | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Csíkszeredai Imperial Wet | 18 | 14 | 1 | 3 | 116–47 | 43 |
2. | Dévai Autobergamo | 18 | 13 | 3 | 2 | 126–39 | 42 |
3. | Galaci United* | 17 | 14 | 1 | 2 | 91–35 | 40 |
4. | Dunărea Călărași | 17 | 10 | 3 | 4 | 85–44 | 33 |
5. | Temesvári Informatica | 18 | 9 | 4 | 5 | 84–47 | 31 |
6. | FK Székelyudvarhely | 18 | 8 | 3 | 7 | 105–73 | 27 |
7. | Jászvásári Futsal Poli | 18 | 5 | 1 | 12 | 50–76 | 16 |
8. | Gloria Buzău | 18 | 4 | 1 | 13 | 46–99 | 13 |
9. | Kolozsvári Clujana | 18 | 1 | 2 | 15 | 44–157 | 5 |
10. | Bukovina Vicov | 18 | 1 | 1 | 16 | 54–184 | 4 |
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
További híreink: elhunyt Kincses Előd, a marosvásárhelyi fekete március nagy tanúja, leégett a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás, és van ahol idén már másodszor virágzik a cseresznye…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!